پنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۱
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی خبرداد:

توزیع بذر کینوا در بین کشاورزان خراسان‌جنوبی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: میزان 360 کیلوگرم بذر کینوا برای توزیع بین کشاورزان استان خریداری و تأمین شد.
توزیع بذر کینوا در بین کشاورزان خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از فارس، غلامرضا قوسی با بیان اینکه میزان 360 کیلوگرم بذر کینوا برای توزیع بین کشاورزان استان خریداری و تأمین شد، اظهار داشت: از این مقدار 205 کیلوگرم از مرکز ملی تحقیقات شوری یزد تأمین شده است.
وی با اشاره به اینکه با توجه به شوری خاک مقدار بذر بیشتری برای کشت مورد نیاز است، افزود: متوسط برای هر هکتار شش کیلوگرم بذر کینوا استفاده می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه  60 هکتار از اراضی کشاورزی استان برای کشت محصول کینوا مکان‌یابی شده است، گفت: کشت کینوا از اواخر تیر در استان آغاز و اواخر مهر برداشت می‌شود.
قوسی با اعلام اینکه امسال برای خرید محصول کینوا از کشاورزان نیز توسط جهاد کشاورزی برنامه‌ریزی شده است، مطرح کرد: کشاورزان برای خرید این بذر می‌توانند به مدیریت شعب کشاورزی شهرستان‌ها مراجعه کنند.
وی عملکرد تولید این محصول در هر هکتار را دو تا 2.5 تن عنوان کرد و گفت: این محصول سال گذشته نیز به صورت الگویی در استان کشت شده و متناسب به لحاظ مقاومت با اقلیم منطقه سازگار است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی عنوان کرد: این گیاه به دلیل دارا بودن انواع پروتئین‌ها، فیبر، منیزیم و منگنز و دیگر ویتامین‌ها و ارزش غذایی بالا به عنوان خاویار گیاهی نامیده و جایگزین مناسبی برای برنج محسوب می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۱۴۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کینوا , جهاد کشاورزی