پنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۰
معاون امور صنایع سازمان صمت خراسان جنوبی خبرداد:

سرمایه‌گذاری ۲۸۰۰ میلیارد ریالی در بخش صنعت خراسان جنوبی

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از سرمایه گذاری دو هزار و ۸۰۰ میلیارد ریالی در بخش صنعت استان طی سه ماهه نخست امسال خبر داد.
سرمایه‌گذاری ۲۸۰۰ میلیارد ریالی در بخش صنعت خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از مهر، مهدی پارسا صبح پنج شنبه در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی استان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی سه ماهه نخست امسال ۳۷ فقره جواز تاسیس و طرح توسعه‌ای صنعتی در استان صادر شده است.
وی با بیان اینکه با اجرای این طرح ها زمینه اشتغال برای ۶۶۰ نفر ایجاد شده است، بیان کرد: پیش بینی می شود با تحقق این امر دو هزار و ۷۹۲ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در بخش صنعت استان انجام شود.
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی، تولید پودرهای صنعتی و معدنی، ریخته گری فولاد، شمش طلا، کنسانتره آهن، فرآورده های لبنی، برش انواع سنگ های زینتی از جمله این جوازهای صنعتی عنوان کرد.
پارسا از فعالیت ۵۴۱ واحد صنعتی در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۲ واحد صنعتی بزرگ، ۱۶ واحد متوسط و ۵۱۳ واحد نیز واحدهای کوچک هستند.

سهم ۰.۷ درصدی از صنعت کشور
وی با بیان اینکه تاکنون بالغ بر ۲۱ هزار و ۲۴۳ میلیارد ریال در بخش صنعت استان سرمایه گذاری شده است، عنوان داشت: این رقم بیش از ۰.۷ درصد سرمایه گذاری انجام شده در بخش صنعت کشور را شامل می شود.
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه تاکنون زمینه اشتغال ۱۲ هزار نفر در بخش صنعت استان ایجاد شده است، افزود: این رقم نیز بالغ بر ۰.۵ درصد اشتغال بخص صنعت کشور را شامل می شود.
پارسا، تایر، سیمان، کاشی و سرامیک، کنسانتره مس و زغال سنگ، چینی بهداشتی، مواد شوینده، خوراک دام و طیور و بلوک های سبک گازی را از جمله مهمترین محصولات تولیدی استان اعلام کرد.
به گفته وی در حال حاضر ۲۳ شهرک و ناحیه صنعتی در خراسان جنوبی فعال بوده که این وجود این نواحی در کنار دو گمرک رسمی و بازارچه و پایانه مرزی در مرز مشترک با کشور افغانستان، بستر و فرصتی مناسبی برای سرمایه‌گذاران بخش صنعت و صنایع معدنی استان فراهم کرده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۱۵۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سرمایه‌گذاری , صنعت