شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۱
مدیر جهاد کشاورزی طبس:

گندم‌کاران از فروش محصول به دلالان خودداری کنند

مدیر جهاد کشاورزی طبس با اشاره به آغاز برداشت گندم، گفت: از تمامی بهره برداران می‌خواهیم تا نسبت به تحویل تمام محصول گندم تولیدی خود به مراکز خرید دولتی اقدام کرده و از تحویل آن به واسطه‌ها خوداری کنند چراکه ارائه هرگونه خدمات و تسهیلات در سال زراعی آتی بر اساس میزان گندم تحویلی خواهد بود.
گندم‌کاران از فروش محصول به دلالان خودداری کنند
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، داوود بخشایی اظهار کرد: تا کنون کار برداشت از 1780 هکتار از مزارع گندم این شهرستان انجام شده است.
وی  افزود: از ابتدای خردادماه سال جاری کار برداشت گندم از سطح 1800 هکتار مزارع گندم شهرستان طبس آغاز شده که تا کنون کار برداشت از  1780 هکتار آن انجام شده است.
مدیر جهاد کشاورزی طبس با بیان اینکه برای برداشت گندم از مزارع این شهرستان از ۲۴ کمباین (۸ دستگاه کمباین بومی و ۱۶ دستگاه کمباین مهاجر) استفاده شده است، تصریح کرد: خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان توسط سه مرکز خرید انقلاب اسلامی دیهشک، شرکت تعاونی روستایی جوخواه و شرکت تعاونی روستایی عشق آباد از اولین روز برداشت آغاز و تا پایان شهریورماه ادامه خواهد داشت.
بخشایی با اشاره به اینکه گندم خریداری شده توسط این مراکز تا ۱۷ تیرماه سال جاری به میزان 1225 تن و به ارزش ۲۰ میلیارد و ۹۵۸ میلیون ریال بوده است، خاطرنشان کرد: تاکنون وجه ۹۲ درصد از محصول تحویل شده به مراکز خرید، به میزان 1123 تن و با ارزش ۱۹ میلیارد و ۳۳۱ میلیون ریال، طی دوره زمانی پنج تا هشت روزه، توسط شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران مستقیما به حساب بهره برداران واریز شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۱۷۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جهاد کشاورزی , طبس‌