يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۰
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی خبرداد:

رشد ۶۱ درصدی کمک‌های مردمی به کمیته امداد خراسان‌جنوبی

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی از افزایش 61 درصدی کمک‌های مردمی به کمیته امداد خراسان‌جنوبی خبر داد و گفت: مردم استان در سه ماه نخست امسال بیش از ۱۴میلیارد به کمیته امداد استان کمک کردند.
رشد ۶۱ درصدی کمک‌های مردمی به کمیته امداد خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، رضا سلم‌آبادی با بیان اینکه برنامه رفع فقر مطلق در دستور کار کمیته امداد قرار دارد، اظهار داشت: خیران و نیکوکاران در خط مقدم رفع محرومیت‌زدایی و رفع مشکلات محرومان قرار دارند.
وی مجموع کمک‌های مردمی به کمیته امداد استان طی سه ماه نخست امسال را 14 میلیارد و 302 میلیون تومان اعلام کرد و بیان داشت: از این میزان یک میلیارد و ۳۱۵ میلیون تومان از محل صدقات، یک میلیارد و ۶۶۶ میلیون تومان از محل زکات، سه میلیارد و ۷۱۹ میلیون تومان از محل طرح‌های ایتام ومحسنین و هفت میلیارد و ۶۰۲ میلیون تومان از محل کمک‌های مبتنی بر نیاز است.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه از مبلغ جمع‌آوری شده هفت میلیارد و ۶۲۳ میلیون تومان به صورت نقدی و شش میلیارد و ۶۷۹ میلیون تومان به صورت غیرنقدی جمع‌آوری شده، تصریح کرد: مجموع کمک‌های مردمی به این نهاد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۱ درصد رشد داشته است.
سلم‌آبادی با بیان اینکه میانگین سرانه کمک به کمیته امداد در سال جاری تاکنون ۱۸ هزار و ۶۰۰ تومان بوده است، عنوان کرد: بیشترین درآمد‌های جمع‌آوری شده مربوط به شهرستان‌های بیرجند، طبس و قاین بوده است.
وی از فعالیت ۵۲ مرکز نیکوکاری در خراسان‌جنوبی خبر داد و گفت: شناسایی فقرا و خیران و برقراری ارتباط بین این دو گروه از اصلی‌ترین وظیفه مراکز نیکوکاری است که این مراکز به شکل کاملاً مستقل و مردمی بوده و کمیته امداد تنها بر فعالیت‌های این مراکز نظارت می‌کند.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در سه ماه نخست امسال سه میلیارد و ۴۶۴ میلیون تومان کمک‌های مردمی به نیازمندان در مراکز نیکوکاری استان جمع‌آوری شد، بیان داشت: از این مقدار ۷۹۶ میلیون تومان نقدی و دو میلیارد و ۶۶۸ میلیون تومان غیرنقدی جمع‌آوری شده  است.
سلم‌آبادی از افزایش مراکز نیکوکاری استان تا پایان سال خبر داد و خاطرنشان کرد: تا پایان سال جاری تعداد مراکز نیکوکاری استان به ۸۰ مرکز نیکوکاری در مساجد استان افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۱۸۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کمیته امداد , محرومیت‌زدایی