دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۷
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی بیان کرد:

طبس؛ مقصد نخست گردشگران در خراسان‌جنوبی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی گفت: طی سه ماه نخست امسال دو میلیون و ۲۷۵ هزار و ۸۵۳ گردشگر داخلی وارد استان شدند که بیشترین مقصد گردشگری آن‌ها شهرستان طبس و سپس بیرجند و فردوس بوده است.
طبس؛ مقصد نخست گردشگران در خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از فارس، حسن رمضانی آموزش را از ارکان اساسی توسعه دانست و اظهار داشت: بدون آموزش‌های لازم نمی‌توان به اهداف توسعه پایدار دست یابیم.
وی بیان داشت: رونق و توسعه در هر زمینه‌ای نیازمند فرهنگ‌سازی و آموزش است و پرداختن به این مقوله در صنعت نوین و فرابخشی گردشگری با استفاده از نیروهای انسانی ماهر و متخصص جهت ارائه خدمات مطلوب به گردشگران از مهم‌ترین راهکارهای توسعه و رونق صنعت گردشگری استان به شمار می‌رود.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی از برگزاری دوره‌های آموزشی گردشگری با حضور 200 نفر خبر داد و تبیین کرد: برگزاری دوره‌های آموزش گردشگری در آشنایی با استانداردهای روز گردشگری دنیا و به دنبال آن ارتقای سطح کمی و کیفی ارائه خدمات تأسیسات گردشگری بسیار مؤثر است.
رمضانی با اعلام اینکه بیش از 200 گواهینامه آموزشی برای مدیران و کارکنان تأسیسات گردشگری و فعالان گردشگری استان صادر شده، اضافه کرد: هفت دوره توانمندسازی جوامع محلی و مدیران و کارکنان تأسیسات گردشگری در سطح شهرستان‌های استان برگزار شد.
وی تبیین کرد: در حوزه‌های سه‌گانه میراث فرهنگی اقداماتی جهات آماده‌سازی اماکن و تأسیسات گردشگری آغاز شده که در این راستا در ایام تابستان41 اقامتگاه بوم‌گردی میزبان مسافران و گردشگران نوروزی است.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه شهرستان طبس با 19 اقامتگاه بوم‌گردی بیشترین آمار را به خود اختصاص داده، تصریح کرد: این اقامتگاه‌ها در مناطق روستایی و بافت تاریخی شهرها احداث شده و دارای امکانات مختلف اقامتی و تفریحی است.
رمضانی اعلام کرد: اقامتگاه‌های بوم‌گردی بر اساس امکانات درجه‌بندی شده که اقامتگاه‌های استان درجه دو و سه هستند و هزینه هرشب اقامت به ترتیب به ازای هر نفر 75 هزار تومان  و 45 هزار تومان است.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی به آمار گردشگران ورودی به استان طی سه ماه نخست امسال اشاره و اعلام کرد: طی این مدت دو میلیون و ۲۷۵ هزار و ۸۵۳ گردشگر داخلی وارد استان شدند که بیشترین مقصد گردشگری آن‌ها شهرستان طبس و سپس بیرجند و فردوس بوده است.
وی همچنین از ورود 344 گردشگر خارجی جهت بازدید از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری استان خراسان‌جنوبی در بهار امسال خبر داد و تصریح کرد: برندسازی و برگزاری جشنواره‌های ملی و بین‌المللی زمینه‌ساز جذب گردشگر داخلی و خارجی است.
رمضانی با اشاره به استقبال مسافران و گردشگران از اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان، مطرح کرد: از مجموع گردشگران ورودی به استان تعداد 32 هزار و 596 گردشگر در اقامتگاه‌های بوم‌گردی اقامت داشتند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۱۹۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , گردشگری , طبس