سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۵
معاون شرکت برق خراسان جنوبی خبر داد:

خاموشی اضطراری در خراسان جنوبی نداشتیم/عبور از گرما باصرفه جویی

معاون دیسپاچینگ شرکت برق خراسان جنوبی با بیان اینکه تابستان امسال خاموشی اضطراری در استان نداشته ایم، گفت: با مدیریت مصرف می توانیم تابستان امسال را بدون خاموشی سپری کنیم.
خاموشی اضطراری در خراسان جنوبی نداشتیم/عبور از گرما باصرفه جویی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، هادی منصوریان با اشاره به تأثیر تغییر ساعات اداری در کاهش مصرف برق، اظهار داشت: با تعطیلی ادارات بالغ بر پنج درصد مصرف برق در استان کاهش می‌یابد که این رقم تأثیر زیادی در کاهش بار در ساعات اوج مصرف دارد.
وی، ساعت ۱۲ تا ۱۷ بعد از ظهر را ساعت پیک مصرف بار اعلام کرد و گفت: با تغییری که پیش از این در ساعت اداری داشتیم به مدیریت مصرف در ساعات پیک بار کمک زیادی شد.
به گفته معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با تعطیلی ادارات و تغییری که بود مصرف برق در استان بین ۱۰ تا ۱۵ مگاوات کاهش داشته است.
منصوریان با اشاره به افزایش دو واحدی پیک مصرف در تابستان امسال، عنوان داشت: از ابتدای تابستان امسال تاکنون پیک مصرف به ۲۷۹ مگاوات رسیده در حالی که این رقم در کل تابستان سال گذشته ۲۷۷ مگاوات بوده است.
۶۰ مگاوات مصرف مربوط به وسایل سرمایشی است
وی با تأکید بر اینکه با وجود افزایش پیک مصرف در تابستان امسال هنوز خاموشی اضطراری در استان نداشته ایم، بیان داشت: برای اینکه بتوانیم تابستان امسال را بدون خاموشی سپری کنیم، نیازمند همکاری مردم هستیم.
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در حال حاضر بالغ بر ۶۰ مگاوات از مصرف برق مربوط به وسایل سرمایشی است، افزود: مردم می‌توانند با رعایت کمترین نکات نقش زیادی در کاهش مصرف برق داشته باشند.
منصوریان اضافه کرد: اگر کولرهای گازی بر روی درجه ۲۴ تنظیم و یا کولرهای آبی روی دور کند استفاده شوند، ضمن ایجاد هوای مطلوب مصرف برق را به شدت کاهش می‌دهد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۲۲۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , برق‌رسانی , شرکت برق