چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۳
رئیس هیأت بولینگ و بیلیارد خراسان‌جنوبی خبرداد:

رقابت ۳۵ اسنوکرباز برتر منطقه شرق کشور در بیرجند

رئیس هیأت بولینگ و بیلیارد خراسان‌جنوبی گفت: در نخستین دوره رنکینگ اسنوکر منطقه شرق کشور ۳۵ ورزشکار در بیرجند برای صعود به مرحله کشوری هماورد یکدیگر می‌شوند.
رقابت ۳۵ اسنوکرباز برتر منطقه شرق کشور در بیرجند
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از فارس، کاظم ساجد اظهار داشت: استارت برگزاری نخستین دوره مقدماتی رنکینگ اسنوکر منطقه‌ای شرق کشور به میزبانی خراسان‌جنوبی با نظارت فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان در سالن بیلیارد پارس بیرجند به صدا درآمد.
وی افزود: در این رویداد ورزشی ۳۵ اسنوکرباز رده سنی آزاد استان‌های خراسان‌جنوبی، سیستان‌وبلوچستان و خراسان‌جنوبی از ۲۵ تا ۲۸ تیرماه جاری به رقابت می‌پردازند.
رئیس هیأت بولینگ و بیلیارد خراسان‌جنوبی تصریح کرد: از دور مقدماتی رنکینگ اسنوکر کشور ۱۶ ورزشکار به دور حذفی یک‌هشتم و یک‌چهارم رقابت‌ها صعود و از چهار نفر برتر با حکم و مدال قهرمانی و جوایز تجلیل به عمل می‌آید.
ساجد با اشاره به حضور ۲۲ اسنوکر خراسان‌جنوبی در نخستین مرحله مقدماتی رنکینگ اسنوکر منطقه‌ای شرق کشور خراسان‌جنوبی گفت: با توجه به ظرفیت و شایستگی ورزشکاران استان امید می‌رود دو نفر از اسنوکربازان‌ استان به‌عنوان چهار نفر برتر کشور برگزیده شوند.
فعالیت ۴۰ مربی و داور کارت‌دار اسنوکر در خراسان‌جنوبی
وی از سازماندهی ۹۰ اسنوکرباز خراسان‌جنوبی خبر داد و خاطرنشان کرد: از این تعداد ۲۹ نفر خانم هستند.
رئیس هیأت بولینگ و بیلیارد خراسان‌جنوبی با اشاره به فعالیت ۱۴ باشگاه بیلیارد استان ابراز داشت: از این تعداد هشت باشگاه در بیرجند هستند.
ساجد در ارتباط با هیئات بولینگ و بیلیارد شهرستان‌های خراسان‌جنوبی تأکید کرد: شهرهای قاین، بشرویه، فردوس، سرایان، طبس و نهبندان در رشته‌های اسنوکر و بیلیارد فعال و برنامه‌های ورزشی مناسبتی را برگزار می‌کنند.
وی تعداد مربیان کارت‌دار درجه ۳ و ۲ رشته بولینگ، بیلیارد و اسنوکر خراسان‌جنوبی را ۳۶ نفر اعلام کرد و افزود: ۱۱ نفر از این مربیان خانم می‌باشند و یک نفر از آقایان کارت مربیگری درجه‌یک و به‌تازگی به‌عنوان مدرس فدراسیون مدرک خود را دریافت کرده است.
رئیس هیأت بولینگ و بیلیارد خراسان‌جنوبی با اشاره به فعالیت ۳۳ داور کارت‌دار این رشته ورزشی گفت: از این تعداد ۱۱ نفر خانم هستند و ۲۹ نفر نیز گواهی شرکت در دوره‌های توجیهی بیلیارد و اسنوکر را دریافت کرده‌اند.
بانوان خراسان‌جنوبی از داشتن سالن بولینگ و بیلیارد محروم هستند
ساجد با اشاره به برگزاری دوره‌های رنکینگ اسنوکر جام رمضان خراسان‌جنوبی و همچنین میزبانی نخستین دوره رنکینگ اسنوکر منطقه‌ای کشور از ابتدای سال جاری عنوان کرد: تا پایان سال نیز سه دوره باقی‌مانده رنکینگ اسنوکر منطقه‌ای شرق کشور را به مناسبت‌های هفته تربیت‌بدنی و دهه فجر برگزار خواهد کرد.
وی با گلایه از نبود باشگاه بولینگ، بیلیارد و اسنوکر ویژه بانوان در خراسان‌جنوبی متذکر شد: به‌رغم استقبال بسیار خوب بانوان در دوره‌های توجیهی، داوری و مربیگری متأسفانه چون مکان و فضای اختصاصی ندارند، نمی‌توانند استعداد و توانمندهای بالقوه خود را به نمایش بگذارند.
رئیس هیأت بولینگ و بیلیارد خراسان‌جنوبی اظهار امیدواری کرد با حمایت اداره‌کل ورزش و جوانان و سایر مسؤولان در بیرجند و سایر شهرستان‌ها سالن‌های بیلیارد و اسنوکر ویژه بانوان راه‌اندازی شود.
ساجد از راه‌اندازی رشته بولس فضای آزاد در خراسان‌جنوبی طی ماه‌های آینده خبر داد و افزود: امید می‌رود با توجه به پیشینه این رشته بومی در استان استقبال بسیار خوبی بشود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۲۴۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اسنوکر , بیلیارد