شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۸
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی:

۴۴برگزیده مرحله استانی مسابقات قرآن اوقاف خراسان‌جنوبی تجلیل شدند

برگزیدگان چهل‌ودومین دوره مسابقات استانی قرآن کریم اوقاف خراسان‌جنوبی تجلیل شدند.
۴۴برگزیده مرحله استانی مسابقات قرآن اوقاف خراسان‌جنوبی تجلیل شدند
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از مهر، حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور جمعه شب در آئین اختتامیه چهل‌ودو مین دوره مسابقات سراسری اوقاف خراسان‌جنوبی با بیان اینکه یکی از راه‌های ترویج و سرمایه‌گذاری برای بهره‌گیری از قرآن برگزاری مسابقات است، اظهار کرد: بهترین و با رونق ترین محافل قرآنی را در کشور داریم.
وی با بیان اینکه اگر می‌بینید جامعه مسلمانان با مشکلات مواجه شده است به خاطر دوری از قرآن و معرفت قرآنی است، بیان داشت: مسابقات قرآن، جریان‌سازی این کتاب دینی و نهادینه‌شدن فرهنگ قرآن در بطن جامعه است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی گفت: با توجه به فرمایشات رهبری باید قاریان و تلاوت کنندگان قرآن طوری عمل کنند که آنچه انقلاب بر آن انگشت گذاشته انجام شود و تمدن ایران اسلامی باید از ایران آغاز شود.
وی با اشاره به شرکت ۲۵۷ شرکت کننده در مرحله استانی مسابقات قرآنی اوقاف افزود: از ۱۱ شهرستان استان در این مسابقات شرکت کننده داشته‌ایم.
به گفته وی در مرحله شهرستانی این مسابقات یک‌هزار و ۹۶ نفر در رشته‌های قرائت، ترتیل، اذان، دعاخوانی، حفظ کل، پنج و ۱۰ جز و مفاهیم رقابت داشته‌اند.
وی با بیان اینکه نفرات اول تا سوم مسابقات در هر رشته به مرحله استانی راه یافته‌اند و طی سه روز به رقابت پرداختند، ادامه داد: ۵ داور کشوری و ۷ داور استانی این دوره از مسابقات قرآن را قضاوت کردند.
وی با اشاره به اینکه در مرحله استانی این دوره از مسابقات ۴۴ نفر در رشته‌های قرائت، ترتیل، دعاخوانی، اذان، حفظ ۵، ۱۰ و ۲۰ جز و حفظ کل مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند، افزود: برگزیدگان مرحله استانی در صورت کسب حد نصاب نمره به مرحله کشوری مسابقات راه می‌یابند.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی بیان داشت: مرحله مقدماتی مرحله کشوری ۱۵ تا ۲۵ مردادماه در شهر قم و مرحله نهایی طی روزهای دهم تا بیستم مهرماه و به میزبانی استان اصفهان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۲۸۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اوقاف , قرآن , خراسان جنوبی