شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۴
در اختتامیه مسابقات اوقاف خراسان‌جنوبی مطرح شد؛

ابراز تاسف امام جمعه فردوس از عمل نکردن به آموزه های قرآن

حجت الاسلام بابایی با ابراز تأسف از عمل نکردن به قرآن و آموزه‌های این کتاب اسلامی در بین جوامع اسلامی، گفت: عمل نکردن به آموزه‌های این کتاب آسمانی سبب عقب‌ماندگی ما شده لذا باید قرآن را دریابیم تا دیگران از ما پیشی نگیرند.
ابراز تاسف امام جمعه فردوس از عمل نکردن به آموزه های قرآن
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «محمدرضا بابایی» شامگاه جمعه در آئین اختتامیه چهل‌ودومین دوره مسابقات سراسری اوقاف خراسان‌جنوبی، با اشاره به مهجوریت قرآن در بین جوامع اسلامی، اظهار داشت: با کمال تأسف باید اقرار کنیم که در عمل به قران دیگران بر ما پیشی گرفته و ما عقب افتاده‌ایم.
امام جمعه شهرستان فردوس با تأکید بر اینکه پیشرفت‌های علمی و تکنولوژی مخصوص قرآن‌پژوهان است، بیان داشت: متأسفانه به خاطر تنبلی و دوری ما از قرآن و درس‌های این کتاب آسمانی دیگرانی از ما پیشی گرفتند.
وی با بیان اینکه در کرسی اسلام‌شناسی بین علمای مسیحی و اسلام یک مناظره برگزار شد که طی این مناظره 10 جلسه عالم مسیحی با عالم مسلمان به مناظره پرداختند، ادامه داد: عالم مسلمان توانست اثبات کند که قرآن برتر و دین اسلام بالاتر است و توانست اشکلاتی بر مسیحیت بگیرد که بشود به قول امروزی‌ها دست عالم مسلمان را به عنوان پیروز در مناظرات بالا ببرند.
بابایی ادامه داد: اما عالم مسیحی فن آخر را برای زمین‌گیر کردن عالم مسلمان بالا برد و گفت در 10 جلسه اثبات کردید قرآن و اسلام بالاتر است اما یک سؤال بدون پاسخ مانده و آن این است که شما که معتقدید قرآن و اسلام برتر است چرا ما غیر مسلمانان از شما مسلمانان جلو افتادیم و دنیا را در تسخیر خود قرار داده‌ایم و اما شما که مسلمان هستید و می‌گویید قرآن دارید چطور با داشتن چنین کتاب و دینی از ماعقب افتاده‌اید!
وی بیان داشت: این عالم اسلامی در پاسخ به این عالم مسیحی گفت؛ «شما دین خود را کنار گذاشتید و پیشرفت کردید و ما دینمان را عقب گذاشتیم و پیشرفت نکردیم» باید این جواب علم مسلمان را با نور بنویسنند چرا که عین حقیقت است.
امام جمعه شهرستان فردوس با ابراز تأسف از عمل نکردن به قرآن و آموزه‌های این کتاب اسلامی در بین جوامع اسلامی، مطرح کرد: عمل نکردن به آموزه‌های این کتاب آسمانی سبب عقب‌ماندگی ما شده لذا باید قرآن را دریابیم تا دیگران از ما پیشی نگیرند.
بابایی با تأکید بر اینکه مسلمان باید تلاش‌گر و دائم در حال پیشرفت باشد، تبیین کرد: باید در تمام عرصه‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی حضور جدی داشته و فعالیت خود را به یک عرصه محدود نکند.
وی با بیان اینکه مسلمان باید در همه زمینه‌ها از بقیه ادیان جلو باشند و دین اسلام را به جهانیان برسانند، تبیین کرد: اگر بخواهیم به اهداف پیامبر(ص) و ائمه اطهار(علیهم‌السلام) عمل کنیم باید به آموزه‌ها و دستورات آن‌ها عمل کنیم.
امام جمعه شهرستان فردوس با یادآوری اینکه در دین مبین اسلام بیکاری و تنبلی ممنوع است، تصریح کرد: اگر به فضل خدا در انقلاب اسلامی به دستاورهایی رسیده‌ایم همه آن محصول کار و تلاش جهادی نخبگان و جوانان و نوجوانان انقلابی بوده است.
بابایی با بیان اینکه در مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به پیشرفت‌های چهل ساله انقلاب اشاره کردند و خواستار شدند که در این زمینه نباید سیاه‌نمایی کرد، خاطرنشان کرد: در تمام دولت‌ها در طی این چهل سال پیشرفت‌های خوبی حاصل شده است و باید در گام دوم انقلاب این دستاوردها را گسترش دهیم.
 
انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۲۸۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اوقاف , قرآن , خراسان جنوبی