يکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۳
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

نمازجمعه پدافندی در مقابل مدرن‌ترین سلاح‌های تهاجمی دشمن است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: نمازجمعه پدافندی در مقابل مدرن‌ترین سلاح‌های تهاجمی دشمن است.
نمازجمعه پدافندی در مقابل مدرن‌ترین سلاح‌های تهاجمی دشمن است
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با ائمه جمعه و جمعی از اعضای ستاد نماز جمعه شهرستان‌های فردوس و سرایان اظهار داشت: بزرگداشت پنجم مردادماه سالروز اقامه و احیای نماز جمعه به فرمان ولی‌فقیه و امامت آیت‌الله طالقانی را گرامی می‌داریم.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به شرایط جدیدی که در دنیا به وجود آمده است گفت: ارتباطات جدید، فضای مجازی، انفجار اطلاعات، تهاجم‌های فرهنگی در حال حاضر بر دنیا حاکم است و در این راستا با سلاح‌های ابتدایی نمی‌توان به جنگ سلاح‌های مدرن رفت.
عبادی تاکید کرد: نماز جمعه بعد از 1400 سال نشان می‌دهد که مدرن‌ترین سلاح دو منظوره است و هم از نظر تقویت داخلی که همان مکتب ایمان است و هم پدافندی در مقابل مدرن‌ترین سلاح‌های تهاجمی دشمن است.
وی با بیان اینکه پاسخ تمام این تهاجمات فقط نماز جمعه است افزود: در حال حاضر آنچه که  بهره‌برداری می‌کنیم تمامی ظرفیت نماز جمعه نیست چرا که نماز جمعه یک معجزه زنده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: از توصیه‌های مهم رهبر انقلاب اسلامی این بود که در امر به تقوا که ابتدای خطبه‌ها بیان می‌شود مصادیق نیز تبیین شود.
عبادی تاکید کرد: باید ماهیت نمازهای جمعه تفاوت پیدا کرده و بصیرت مردم در این راستا افزایش یابد و تا آنچه ظرفیت نمازهای جمعه است بسیار فاصله داریم.
وی با اشاره به اینکه اگر انسان در باطن خالص باشد سر هیچ دو راهی نمی‌ماند افزود: سرمایه انقلاب ما بصیرت است و منبع مهم بصیرت نماز جمعه است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مردم 40 سال با تمام فرازها و نشیب‌ها و توطئه‌های دشمن ساختند اظهار داشت: در گام دوم انقلاب باید تمام تجربه‌ها به کار گرفته شود و بصیرت مردم افزایش یافته و مصادیق باز شود.
عبادی گفت: در حال حاضر سرنوشت مردم دست خود مردم است و باید بصیرتشان به گونه‌ای باشد که نسبت به سرنوشتشان بی تفاوت نباشند.
وی با بیان اینکه مردم باید حقایق امور را بدانند خاطرنشان کرد: اگر این ظرفیت‌ها را پر کنیم روزهای خوبی را در پیش خواهیم داشت.

انتهای پیام/4
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۳۹۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نماز جمعه , فضای مجازی