سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۴

خط و نشان «سرپرست» برای رؤسای هیئات ورزشی/ رئیس هیأت هندبال عزل شد

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی گفت: در المپیاد استعدادهای برتر ورزشی خط قرمز ما نحوه گزینش ورزشکاران، مربیان و سرپرستان تیم‌های اعزامی هستند و روسای هیئات ورزشی باید از تمام ظرفیت و منابع انسانی کلیه مناطق به‌طور متوازن استفاده کنند.
خط و نشان «سرپرست» برای رؤسای هیئات ورزشی/ رئیس هیأت هندبال عزل شد
 
‌به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، مهران سرپرست پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه خراسان‌جنوبی اظهار داشت: دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور از پنجم مردادماه جاری آغاز شده و تا دهم شهریورماه ادامه می‌یابد.
وی با اشاره به برگزاری این ماراتن ملی در ۹۶ رشته ورزشی افزود: از ۴۸ هیأت ورزشی فعال خراسان‌جنوبی ۳۷ هیأت در المپیاد استعدادهای برتر ورزشی مشارکت دارند.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی تصریح کرد: شیوه گزینش ورزشکاران المپیاد استعدادهای برتر استان از طریق برگزاری مسابقات در کلیه مناطق روستایی و شهری، فراخوانی عمومی، معرفی ورزشکاران نخبه از سوی مربیان تربیت بدنی صورت می‌گیرد.
سرپرست با بیان اینکه نحوه انتخاب ورزشکاران منتخب تیم‌های المپیاد استعدادهای برتر خراسان‌جنوبی خط قرمز اداره‌کل ورزش و جوانان است، یادآور شد: هیئات ورزشی باید از ظرفیت و منابع انسانی تمام مناطق جغرافیایی و آمایشی به‌طور متوازن استفاده کنند و فرصت برابری برای گزینش ورزشکاران در اختیار جامعه هدف قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: قبل از اعزام ورزشکاران و تیم‌های منتخب به دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور، رئیس، دبیر، نایب‌رئیس، سرپرستان و مربیان هیئات ورزشی در یک جلسه تخصصی حاضر شده و طی گزارشی باید نحوه گزینش ورزشکاران و انتخاب سرپرست و مربی تیم با ارائه مستندات توضیحات کاملی در حضور رسانه‌ها بدهند.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی گفت: در این جلسه تخصصی موضوعاتی همچون نحوه اعزام و تأمین اعتبار برای ایاب و ذهاب تیم‌ها به محل برگزاری مسابقات، چگونگی تهیه لباس، ساک و کفش ورزشکاران تبادل نظر و قبل از اعزام تیم‌ها به المپیاد استعدادهای برتر کشور کلیه ملزومات و اعتبارات لازم در اختیار هیئات ورزشی قرار می‌گیرد.
سرپرست از نظارت دقیق اداره کل ورزش و جوانان بر عملکرد هیئات ورزشی در برگزاری مسابقات انتخابی استانی خبر داد و ابراز داشت: سرپرستان و مربیان تیم‌های اعزامی به المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور موظف به ارائه گزارش لحظه‌ای در حین مسابقات و همچنین گزارش مکتوب و مصور از وضعیت حضور و جایگاه تیم‌ها در رقابت‌ها بعد از مراجعت به بیرجند را ارسال نمایند.
وی با اشاره به حضور فعال تیم‌های متنوع ورزشی خراسان‌جنوبی در نخستین دوره از المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور افزود: گرچه در نحوه گزینش ورزشکاران و انتخاب مربیان و سرپرستان تیم‌ها مشکلات و ایرادات زیادی وجود داشت ولی در مجموع تجربه و موفقیت‌های خوبی برای استان حاصل شد.
مدیرکل ورزش خراسان‌جنوبی تصریح کرد: در نخستین المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور در رشته‌های کونگ‌فو، شمشیربازی، دوچرخه‌سواری، فوتسال، والیبال، موتورسواری، سپک‌تاکرا و پهلوانی ورزشکاران اعزامی مدال‌های رنگی را برای استان به ارمغان آوردند.
سرپرست با اشاره به جایگاه نامناسب خراسان‌جنوبی در ورزش ملی و قهرمانی کشور گفت: در نخستین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور خراسان‌جنوبی در رتبه ۲۹ از مجموع ۳۲ استان کشور قرار گرفت که می‌توانستیم با برنامه‌ریزی بهتر و بهره‌گیری از امکانات و توانمندی‌های استان جایگاه بهتری را کسب کنیم.
وی با بیان اینکه المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور در منظر وزارت ورزش و جوانان از بالاترین جایگاه مسابقات ورزشی برخوردار است، تأکید کرد: کسب مدال رنگی در این المپیاد مؤثرترین مؤلفه ارزیابی ادارات کل استان‌ها است که امید است در سال جاری به جایگاه شایسته خود در سطح کشور برسیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۴۲۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , هندبال , المپیاد