جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۸
مدیر مرکز ارتقای سواد فضای مجازی سازمان سراج در اختتامیه فصل وصل 98:

ما نمی‌خواهیم از قطار گفتمان انقلاب اسلامی پیاده شویم/ باید در فضای مجازی زره به تن کنیم

مدیر مرکز ارتقای سواد فضای مجازی سازمان سراج در مراسم اختتامیه اولین اجلاس فعالان شاخص فضای مجازی استان با عنوان «فصل وصل» با تاکید بر مطالبات رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: ما نمی‌خواهیم از قطار گفتمان انقلاب اسلامی پیاده شویم. باید در فضای مجازی زره به تن کنیم و مقاوم باشیم.
ما نمی‌خواهیم از قطار گفتمان انقلاب اسلامی پیاده شویم/ باید در فضای مجازی زره به تن کنیم
 
به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی خراسان‌تایم، دکتر احمدرضا متین‌فر، مدیر مرکز ارتقای سواد فضای مجازی سازمان سراج، در مراسم اختتامیه اولین اجلاس فعالان شاخص فضای مجازی استان با عنوان «فصل وصل» که روز جمعه 18 مرداد ماه در اردوگاه یادگار امام(ره) بهلگرد برگزار شد، گفت: ما نمی‌خواهیم از قطار گفتمان انقلاب اسلامی پیاده شویم. ‌رهبری از ما یک مطالبه کرده است که دلیل ورود و تولید محتوای ما در فضای مجازی چیست؟ ما باید بدانیم مختصاتمان در این فضا چیست؟ رهبر از ما خواستند که تحولی هوشمندانه در این فضا ایجاد کنیم و دشمن را از فضای مجازی درون ایران بیرون برانیم.

وی ادامه داد: جایگاه نرم‌افزار «خوشه» این است که تحولی هوشمندانه را در این فضا رقم بزند. مقام معظم رهبری می‌گویند امروزه کار در فضای مجازی ذکر مستحبی بعد از نماز است. جایگاه سازمان فضای مجازی سراج در کنار جبهه‌سازی جناح مومن انقلابی، ایجاد تحولی هوشمندانه در این فضا است.

متین‌فر خاطر نشان کرد: ما با استفاده از فضای مجازی می‌خواهیم اقتدار آفرینی کنیم. جایگاه فضای مجازی تغییر نظام تفسیری ما نسبت به پدیده‌هاست که در مراحل بعد به تغییر نظام فکری و ارزشی منجر خواهدشد.

وی با اشاره به جایگاه اجلاس فصل وصل در میان مردم استان، تصریح کرد: هر کس به اندازه خودش در استان باید یک شمع روشن کند و در این فضا فعالیت کند. ما باید با تولید محتوا و اثر در فضای مجازی و تفکر مردم، جلوی مشروعیت‌زدایی علیه حاکمیت را بگیریم، جایگاه فصل وصل این است.

مدیر مرکز ارتقلای سواد فضای مجازی سازمان سراج در پایان گفت: کاهش آسیب‌های اجتماعی، توسعه رفتار دینی، افزایش اعتماد به جامعه، کاهش گرایش به غرب مقابله با مادی‌گرایی و تجمل‌گرایی محورهای عملیاتی در فضای مجازی هستند که باید به آن‌ها توجه ویژه شود.
 
سعید کسرائی‌نیا، مسئول مرکز استانی سازمان فضای مجازی سراج نیز در ادامه ضمن تشکر از مشارکت و دغدغه فعالان شاخص فضای مجازی در اجلاس فصل وصل گفت: از امروز به بعد دو اتفاق مورد انتظار ماست که در اتفاق اول، مسئولان شهرستانی گزارش عملیات‌های طراحی شده را آماده کرده و از ظرفیت این فعالان فضای مجازی در عملیات‌ها استفاده نمایند؛ در اتفاق دوم نیز در حوزه مرکز استان به شکل پرقدرت عملیات‌ها طراحی و اجرا خواهدشد.

دکتر حمیدرضا قطبی، بنیانگذار و مدیر مموعه استارتاپی شمیم سافت و مدرس داخل و خارج کشور برنامه‌نویسی اندروید نیز در ادامه به معرفی نرم افزار اپساز خوشه پرداخت.  

در پایان این مراسم لوح تقدیری به رضا سلم آبادی، رئیس اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) در خراسان جنوبی اهداشد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۵۵۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , فصل وصل , فضای مجازی , سازمان فضای مجازی سراج