سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۲
رئیس پلیس‌راه خراسان‌جنوبی خبرداد:

وقوع ۵۶ تصادف در جاده‌های خراسان‌جنوبی/۷ نفر جان باختند

رئیس پلیس‌راه خراسان‌جنوبی گفت: در هفته‌ای که گذشت ۵۶ تصادف در جاده‌های خراسان‌جنوبی به وقوع پیوست که پنج مورد این تصادفات منجر به فوت شده است.
وقوع ۵۶ تصادف در جاده‌های خراسان‌جنوبی/۷ نفر جان باختند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، سرهنگ علیرضا رضایی اظهار داشت: هفته گذشته پنج تصادف منجر به فوت در جاده‌های خراسان‌جنوبی رخ داده که متأسفانه موجب فوت هفت نفر شده است.
وی افزود: همچنین طی هفته گذشته 27 تصادف جرحی در خراسان‌جنوبی به وقوع پیوسته که منجر به مجروح شدن 40 نفر شد و 24 تصادف خسارتی نیز داشته‌ایم و در مجموع 56 تصادف در خراسان‌جنوبی به وقوع پیوسته است.
رئیس پلیس‌راه خراسان‌جنوبی بیان کرد: 62 درصد تصادفات در جاده‌های اصلی، 28 درصد در جاده‌های روستایی و 10 درصد تصادفات نیز در جاده‌های فرعی رخ داده است.
رضایی ادامه داد: قابل ذکر است که 52 درصد تصادفات هفته گذشته واژگونی و خروجی از جاده بوده است و 31 درصد تصادفات در روز پنج‌شنبه رخ داده است.
وی درباره علل عمده تصادفات نیز گفت: کارشناسان 43 درصد تصادفات را عدم توجه به جلو و 27 درصد را عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه تشخیص داده‌اند که بیشترین ساعات تصادف نیز 14 الی 20 شب گزارش شده است.
رئیس پلیس‌راه خراسان‌جنوبی یادآور شد: کل تخلفات هفته گذشته در جاده‌های برون‌شهری استان 14 هزار و 464 مورد و تخلفات حادثه‌ساز یک هزار و 76 مورد بوده است که رانندگان متخلف اعمال قانون شده‌اند.
رضایی با بیان اینکه طی هفته گذشته 31 خودرو و 31 موتورسیکلت توقیف شده است؛ از هموطنان خواست با رعایت اصول ایمنی به هنگام رانندگی و پرهیز از سرعت و سبقت غیرمجاز، جان اعضای خانواده خود و دیگران را در معرض خطر مرگ قرار ندهند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۵۹۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , پلیس راه , خراسان‌ جنوبی , تصادفات