چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۱

همایش ملی عناب سوم و چهارم شهریور برگزار می‌شود

نخستین همایش ملی عناب روزهای سوم و چهارم شهریور امسال در استان خراسان جنوبی برگزار می‌شود که رتبه نخست سطح زیرکشت و تولید این محصول را در کشور دارد.
همایش ملی عناب سوم و چهارم شهریور برگزار می‌شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، دبیر اجرایی نخستین همایش ملی عناب در خراسان جنوبی اظهار داشت: تاکنون ۹۳ مقاله به دبیرخانه این همایش از سراسر کشور ارسال شده که از این تعداد ۶۱ مقاله پذیرش شده است و در نهایت هشت مقاله در قالب سخنرانی و مابقی در قالب پوستر ارائه می‌شود. 

حسین راغ آرا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برپایی نمایشگاه عکس و ایده‌های فناورانه از بخش‌های مهم این همایش خواهد بود که با نمایش آن راه‌های حمایت از فعالان جوان این حوزه فراهم می‌شود. 

وی یکی از اهداف همایش ملی عناب را استفاده حداکثری از ارزش افزوده این محصول استراتژیک عنوان کرد و گفت: گردآوری محققان و پژوهشگران حوزه عناب از سراسر کشور، انتقال تجربیات و خلق ثروت از مزیت‌های منطقه‌ای جزو دیگر اهداف این همایش است. 

راغ آرا افزود: کشاورزی و منابع طبیعی، داروسازی، پزشکی و دامپزشکی، فرآوری، صنایع غذایی، اقتصاد و تجارت از محورهای همایش ملی عناب است و همزمان با برگزاری نخستین همایش ملی عناب از دستاوردهای جهاد دانشگاهی استان در حوزه‌های پژوهش و تجاری سازی رونمایی می‌شود.

وی بیان کرد: در حوزه دانش و تحقیقات، کتاب کاربردی با موضوع عناب و در حوزه تجاری سازی، سایت تجارت الکترونیک مرکز خدمات تخصصی گیاهاون دارویی استراتژیک با هدف دسترسی آسان و سریع مصرف کننده رونمایی خواهد شد. 

دبیر اجرایی نخستین همایش ملی عناب با بیان اینکه برای برپایی این همایش سه هزار و ۶۰۰ نفر ساعت کار اجرایی انجام شده است گفت: نخستین همایش ملی عناب با حمایت مادی و معنوی ۲۴ دستگاه اجرایی و بخش خصوصی در خراسان جنوبی به میزبانی جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۶۱۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جهاددانشگاهی , همایش ملی عناب