چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۰
جانشین مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی

اهدای 500بسته غذایی به اهالی مناطق کم‌برخوردار خراسان‌جنوبی

جانشین مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در این خصوص بیان کرد: به مناسبت دهه ولایت ۵۰۰ بسته غذایی به ارزش ۵۰ میلیون تومان بین اهالی مناطق کم‌برخوردار استان توزیع می‌شود.
اهدای 500بسته غذایی به اهالی مناطق کم‌برخوردار خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم، امروزه قهر ۱۹ساله طبیعت در خراسان جنوبی و آثار به جای مانده از خشکسالی در استان بر کسی پوشیده نیست. کاهش نزول باران و جان دادن قنات ها اولین یادگاری از خساست آسمان بود که مشکلاتی اعم از از بین رفتن منابع درآمد روستاییان و خشک شدن اراضی کشاورزی را رقم زد.

در پی بروز این ناملایمت ها بسیاری از روستاییان چتر فقر را بر سر گرفته و برای بارانی دیگر دست به دعا برداشتند. در این بین جمعیتی به نام هلال احمر از مهر و مهربانی پا به میدان گذاشت و در کنار دیگر رسالت های ذاتی‌اش، تلاش می کند که با کمک هایی هرچند اندک، درد هایشان را مرهم شود. از این رو در دوره ها و به مناسبت های مختلف با توزیع بسته های معیشتی در بین خانوارهای نیازمند گامی برای ابراز همدردی با هم‌استانی‌ها برمی‌دارد.

مجیدرضا لطیفی، جانشین مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در این خصوص بیان کرد: به مناسبت دهه ولایت ۵۰۰ بسته غذایی به ارزش ۵۰ میلیون تومان بین اهالی مناطق کم‌برخوردار استان توزیع می شود.

وی با بیان اینکه این بسته ها شامل روغن، برنج، ماکارونی و قند است، افزود: توزیع این بسته ها با هدف کمک به قشر محروم در تامین حداقل‌های زندگی است.

لطیفی با اشاره به دیگر برنامه های پیشبینی شده طی دهه ولایت بیان کرد: برگزاری ۲۲ ایستگاه سلامت با هدف سنجش فشار خون نمازگزاران در محل مصلی های جمعه از دیگر برنامه های اجرایی است.

جانشین مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار کرد: همچنین در قالب اجرای طرح نیابت، سرکشی از خانواده های نیازمند و بی سرپرست با اولویت سادات صورت خواهدگرفت.

انتهای پیام/4

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۶۱۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , امدادرسانی , هلال‌ احمر