شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۵

خراسان جنوبی ۶۰۰ کاراته‌کای بیمه شده دارد

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: ۶۰۰ ورزشکار بیمه شده رشته کاراته در استان داریم که این رقم ناچیز بوده و انتظار می‌رود این رشته ورزشی بیشتر توسعه یابد.
خراسان جنوبی ۶۰۰ کاراته‌کای بیمه شده دارد
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، حسن عزیزی، امروز (شنبه) در مجمع عمومی انتخاب رئیس هیات کاراته خراسان جنوبی افزود: هیات کاراته استان باید در نظام آموزش و پرورش سرمایه‌گذاری و کاراته در مدارس توسعه پیدا کند. 
وی گفت: از ظرفیت آموزش عالی نیز می توان برای تریبت مریبان کاراته استفاده کرد. 

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی المپیک کاراته در ژاپن را ظرفیت خوبی دانست که استعدادهای این ورزش در مسابقات کشوری و قهرمانی بدرخشند. 

وی با بیان اینکه کاراته استان بیش از هر زمان دیگری نیازمند همدلی و اخلاق مداری است افزود: با توجه به اینکه مدیر جوانی برای هیات انتخاب شد، انتظار است فضای جدید به سمت توسعه ورزش کاراته پیش برود. 

عزیزی بیان کرد: در کنار ورزش قهرمانی باید به توسعه ورزش همگانی نیز توجه کرد که یکی از بسترهای این توسعه فضایل اخلاق ورزشی است. 

وی با تاکید بر اینکه اخلاق مداری سرلوحه کار هیات‌ها قرار گیرد ادامه داد: در گذشته نگاه کلان به مباحث کاراته معطوف نبود اما این ورزش در استان ظرفیت‌های بیشماری دارد که می‌توان به کمک پیشکسوتان و علاقه‌مندان در افق ۱۴۰۰ افراد با استعداد را به اردوهای تیم ملی معرفی کرد. 

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی به ۲۸ میلیون تومان کمک مالی برای اعزام تیم‌های کاراته در سال گذشته اشاره کرد و گفت: این اعزام‌ها منجر به کسب مدال‌های متعدد شد که نشان می‌دهد ظرفیت‌های بالایی در این رشته وجود دارد اما به شکوفایی نرسیده است. 

وی بر هماهنگی بین صاحب سبک‌ها در رشته کاراته تاکید کرد و افزود: المپیاد ورزشی استعدادهای برتر نیز امسال دومین سال متوالی در حال برگزاری است که تاکنون ۳۷ هیات ورزشی استان با ۹۶ رشته در دو بخش دختران  و پسران اعزام شده‌اند. 

عزیزی با اشاره به گروه سنی این اعزام که بین ۱۳ تا ۱۶ سال بوده است گفت: وزارت ورزش و جوانان با سرمایه گذاری فضای رشد همه استان‌ها را در این المپیادها فراهم کرده که انتظار م‌ رود هیات کاراته به استفاده از این فرصت جایگاه خود را در استان ارتقا دهد.

در این نشست محمدعلی بخشی از بین ۲ نامزد دیگر با کسب هشت رای به عنوان رئیس هیات کاراته خراسان جنوبی انتخاب شد. 


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۶۳۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بیمه , کاراته‌