شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۹
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

استعمارگران جامعه را به فرعون‌پرستی دعوت می‌کنند / نقش مسجد در ‌جنگ اقتصادی ‌

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه باید مسجد طراز جمهوری اسلامی مدنظر باشد گفت: استعمارگران جامعه را به فرعون پرستی دعوت می‌کنند.
استعمارگران جامعه را به فرعون‌پرستی دعوت می‌کنند / نقش مسجد در ‌جنگ اقتصادی ‌
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با رئیس و کارکنان مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی اظهار داشت: مسجد در بحث آثار تاریخی که برای امور مختلف منشأ بوده، محل سکوی قضاوت، کرسی درس، ابلاغ احکام و اعزام نیرو به جبهه‌ها بوده است.
وی با بیان اینکه روح همه اعمال توحید است افزود: در گذر زمان و از 200 سال قبل که پای استعمارگران به میدان آمده تا توانستند جایگاه مسجد را پایین آورده‌اند و آن را به صورت یک ابزار برای اهداف خودشان دانستند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه استعمارگران جامعه را به فرعون پرستی دعوت می‌کنند بیان کرد: استکبار در مسجدالحرام و مسجد النبی که در رأس همه مساجد است اهداف ذلت مسلمانان، تفرقه و قتل را بین آنان انجام می‌دهد.
عبادی تصریح کرد: 80 هزار کودک یمنی با تعبیه فکری خادمان مسجد دینی و خادمین حرمین به خاک و خون کشیده می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد: در این راستا بر اساس حکمت الهی، انقلابی بر اساس اسلام ناب حاصل شد که اگر این انقلاب نبود جامعه را تا محو شدن همه مظاهر ایمن پیش می‌بردند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: بیداری که در این منطقه حاکم شد توانست منطقه را آگاه کند در آن زمان در مسجد تنها پیش نماز مطرح بود اما امروز باید به سمت مدیریتی برویم که بتواند نقش اصیل اسلامی را در جامعه پیاده کند.
عبادی با اشاره به اینکه باید کثرت‌ها موجب وحدت و مدیریت‌هایی متناسب با زمان حاصل شود اظهار داشت: بخشی از مسائل اصیل فرهنگی، ایمانی و اخلاقی خود به خود در نیروهای امام مسجد وجود دارد اما نباید به این امرقانع بود.
وی با تاکید بر اینکه باید مسجد طراز جمهوری اسلامی مدنظر باشد افزود: جمهوری اسلامی یک نعمت است و در شرایطی قرار گرفته‌ایم که همه چیز تغییر کرده و در احکام دین سئوالات جدیدی مطرح می‌شود که باید جوابی برای همه آنها داشته باشیم.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: امور مساجد به صورت متصدی صادرات فرهنگ، ایمان و دینی که همه عناوین دیگر تحت آن قرار می‌گیرد و برای اینکه مسجد طراز جمهوری اسلامی را بتواند معنی کند باید از انواع پیشنهادات و تجربیات ائمه جماعت نمونه بگیرد.
عبادی با بیان اینکه مسجد طراز جمهوری اسلامی برای ما تعریف نشده است بیان کرد: مسجد یک مرکز اندیشه توحیدی است که در جای خود می‌تواند محصولاتش را عرضه کند و مشاور خوبی برای مدیران باشد.
وی خاطرنشان کرد: باید نسبت به اهداف اصلی که مدیریت جامعه بشری است کار شود و تلاش کنیم تا حرکتی به مساجد داده شود که متوقف نشود.

مساجد در تشکیل انقلاب، تداوم و تثبیت آن تاثیر بسزایی دارند
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی نیز در این دیدار با بیان اینکه در جنگ اقتصادی مساجد می‌توانند محور باشند گفت: تحقق مسجد تراز انقلاب را در دستور کار داریم.
حجت‌الاسلام والمسلمین نوری اظهار داشت: مساجد در سخت افزار خود هرچند ضعیف هستند اما اگر روح حقیقی مساجد که امامت است احیاء شود بسیار تأثیرگذار است.
وی با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی مساجد اسلامی بعد از انقلاب دچار حیات طیبه شده‌اند افزود: در حال حاضر ضعف‌هایی وجود دارد که باید برطرف شود و تحقق مسجد تراز انقلاب را در دستورکار داریم.
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی با بیان اینکه در مرحله دولت سازی، مساجد باید متفاوت عمل کنند بیان کرد: مساجد در تشکیل انقلاب، تداوم و تثبیت آن تاثیر بسزایی داشته اند.
نوری با اشاره به اینکه در جنگ اقتصادی مساجد می‌توانند محور باشند تصریح کرد: با احیای مدل امامت مساجد می‌توانند نقش موثری در جامعه داشته باشند.
وی با بیان اینکه امروز در مساجد کثرت‌هایی داریم که به وحدت نرسیده‌اند خاطرنشان کرد: وظیفه توانمندسازی و آموزش در مساجد بسیار مهم است.
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تاکنون در برخی موارد رشد کم بوده است اما در این میان هیچگاه متوقف نبوده است یادآور شد: همیشه حرکت رو به جلو بوده است و امید است در بحث توانمندسازی نیز جلو برویم.
نوری با بیان اینکه در سال جاری برنامه ویژه‌ای در بحث حوزه علمیه داریم اظهار داشت: تعریف، ترمیم و ساختار و شاخص گذاری و قانون گذاری مساجد را در دستور کار داریم چون در برخی از مسائل در مساجد دچار خلأهایی هستیم.
وی افزود: یکی از اقدامات دیگری که سال گذشته انجام شد این است که شوراهای مساجد را برای اولین بار در استان تشکیل داده‌ایم و امسال نیز این اجتماع را با حضور مسئولان مرتبط با مساجد و ائمه جماعت برگزار خواهیم کرد تا حول محور مسجد جمع شوند.
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی گفت: امسال در بحث ائمه جماعات 6 منطقه در بیرجند مشخص شده تا شبکه جماعت و امامت شکل بگیرد تا بهتر به اهداف خود برسیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۶۴۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , انقلاب , مساجد , اسلام