شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۰

وجود خلأ های قانونی در مساجد/ نمایندگان در مجلس پیگیری کنند

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی گفت: در برخی از زمینه های مسجد خلأهای قانونی وجود دارد که این موارد باید از طریق نمایندگان مجلس پیگیری شود.
وجود خلأ های قانونی در مساجد/ نمایندگان در مجلس پیگیری کنند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، حجت الاسلام روح الله نوری صبح شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی که در محل دفتر ایشان برگزارشد، با اشاره به نقش محوری مسجد در امور مختلف بیان کرد: اگر روح حقیقی مساجد که امامت است احیا شود، بندگی را خواهیم دید.

وی با بیان اینکه مساجد بعد از انقلاب دارای حیات طیبه حول محور امام شدند، افزود: مساجد از دیرباز در مواردی مانند ابلاغ دین، حل اختلافات و غیره نقشی اساسی داشته اند.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی با اشاره به خصوصیات مسجد طراز انقلاب بیان کرد: در مراحل دولت سازی، مساجد باید متفاوت عمل کنند.

حجت الاسلام نوری بیان کرد: مساجد از گذشته در تداوم و تثبیت انقلاب تاثیر زیادی داشته اند و امروزه هم در شرایط جنگ اقتصادی کنونی بسیار تاثیر گذار هستند.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان جنوبی اظهار کرد: مساجد در گام دوم انقلاب با احیاء مدل امامت نقشی محوری دارند.

حجت الاسلام نوری با بیان اینکه امروزه در مساجد توانایی های زیادی موجود بوده که به وحدت نرسیده اند، گفت: در راستای انسجام توانایی ها و کثرت های مساجد همایش ها و برنامه های زیادی برگزار شده است.
 
وی با بیان اینکه در برخی از زمینه های مسجد خلاهای قانونی وجود دارد، افزود: در راستای این امر ارتباطی با نماینده ها داشته ایم چراکه که برخی از خلاها از طریق این افراد باید حل شود.

حجت الاسلام نوری با اشاره به تشکیل شوراهای مساجد طی سال گذشته بیان کرد: فردا یکشنبه، نخستین اجتماع مسئولان مرتبط با مسجد و ائمه جمعه حول محور مسجد برگزار می شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۶۴۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , انقلاب , مساجد