سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۶
مدیرکل اوقاف خراسان‌جنوبی خبر داد:

اطعام 8000 نفر از محل عواید موقوفات «غدیر» در خراسان‌جنوبی

مدیرکل اوقاف خراسان‌جنوبی از ثبت 28 موقوفه با نیت اطعام و پذیرایی غدیر و 11 موقوفه با نیت افطاری غدیر در استان خبر داد و گفت: هشت هزار و 250 نفر از محل اجرای نیت موقوفات و کمک‌های خیرین در روز عید غدیر در بقاع متبرکه استان اطعام می‌شوند.
اطعام 8000 نفر از محل عواید موقوفات «غدیر» در خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، حجت‌‌الاسلام پرویز بخشی‌پور اظهارداشت: برنامه‌های شاخص دهه ولایت با عنوان «جشن ولایت علوی، اکمال دین نبوی» در 55 امامزادگان شاخص استان برگزار می‌شود.

وی دهه ولایت را فرصتی برای نهادینه کردن فرهنگ غدیر در جامعه دانست و اظهار داشت: باید فرهنگ غدیر را در جامعه نهادینه کنیم تا مثل عاشورا همه آحاد مردم برای بزرگداشت این روز متحد شوند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه از اعمالی که به انجام آن در روز عید غدیر سفارش شده افطاری دادن به روزه‌داران است، با اشاره به حدیثی از امام علی(ع) در این خصوص بیان داشت: کسی که در شامگاه عید غدیر به یک مؤمن افطاری بدهد گویا یک میلیون نفر از پیامبران، شهیدان و صدیقان را افطاری داده است.

بخشی‌پور برگزاری باشکوه مراسم جشن روز عید سعید غدیرخم با حضور چشمگیر سادات، علما و بزرگان منطقه، برگزاری همایش سراسری بانوان ولایی عصر روز عید غدیرخم، برپایی ایستگاه­‌های پذیرایی و غبارروبی ضریح امامزاده و قبور مطهر شهدا، تکریم و ادای احترام به شهدای سادات مدفون در بقاع متبرکه، خطبه‌خوانی غدیر و مراکز مشاوره نیز بخش دیگری از برنامه‌هایی است که به مناسبت این عید فرخنده برنامه‌ریزی‌شده است.

وی تبیین کرد: توصیه‌های بسیاری برای اطعام مردم و به‌ویژه نیازمندان در روز عید غدیرخم صورت گرفته و برپایی سفره‌های اطعام از دیگر برنامه‌های اوقاف استان خراسان‌جنوبی است که از محل موقوفات انجام می‌شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از ثبت 28 موقوفه با نیت اطعام و پذیرایی غدیر و 11 موقوفه با نیت افطاری غدیر در استان خراسان‌جنوبی خبر داد و افزود: از این تعداد موقوفه سه موقوفه در بشرویه، دو موقوفه در سرایان، 15 موقوفه در طبس، 18 موقوفه در فردوس و یک موقوفه در قاین به ثبت رسیده است.

بخشی‌پور از برگزاری مراسم جشن عید غدیر در 26 امامزاده و بقعه متبرکه خراسان‌جنوبی خبر داد و گفت: هشت هزار و 250 نفر از محل اجرای نیت موقوفات و کمک‌های خیرین در روز عید غدیر در بقاع متبرکه اطعام می‌شوند.

وی از راه‌اندازی کاروان شادی غدیر در 9 شهرستان استان خبر داد و گفت: کاروان‌های شادی در شهرستان زیرکوه از امامزاده داوود، در فردوس از امامزادگان فردوس، در قاین از امامزاده عبدالله بادامک و مسجد جامع قاین، در نهبندان از امامزاده سید الحسین(ع) دهک، در خضری از امامزاده اسماعیل خشکان، در طبس از امامزاده سید علی(ع)، در خوسف از امامزاده سید ابوالقاسم نصرآباد و در سربیشه از امامزاده بی بی نجمه خاتون به راه می‌افتد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مراسم ویژه جشن ولایت علوی و اکمال دین نبوی از صبح روز عید غدیر با حضور گسترده اقشار مردم در سطوح بقاع متبرکه برگزار می‌شود، گفت: فراز‌هایی از منتخب خطبه غدیر همراه با ترجمه به وسیله علما و خطیبان در بقاع متبرکه استان قرائت می‌شود.

بخشی‌پور از برگزاری همایش بانوان ولایی در عصر روز عید غدیر در آستان مقدس امامزادگان خبر داد و افزود: این همایش با حضور بانوان از ساعت ۱۶:۳۰ در امامزادگان و بقاع متبرکه آغاز و تا بعد از نماز مغرب ادامه می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه در عید غدیر از سادات خادم در سطح بقاع متبرکه تجلیل می‌شود، خاطرنشان کرد: اجرای مراسم عهد اخوت و برادری در آستان مقدس امامزادگان، قرائت میثاق‌نامه در عید غدیر و پذیرایی از مهمانان از محل موقوفات و کمک‌های مردمی از دیگر برنامه‌هایی است که در عید غدیر در بقاع متبرکه استان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۶۸۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اوقاف , عید غدیرخم