پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۶

خرید تضمینی 12 هزار تن گندم در خراسان‌جنوبی/ 90 درصد مطالبات پرداخت شد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای خردادماه امسال تاکنون 12 هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شده است.
خرید تضمینی 12 هزار تن گندم در خراسان‌جنوبی/ 90 درصد مطالبات پرداخت شد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از فارس، مهدی عصمتی‌پور با اشاره به خرید تصمینی گندم در خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: 19 مرکز خرید گندم در استان از ابتدای خردادماه امسال تاکنون 12 هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری کرده‌اند.

وی مبلغ گندم خریداری شده از کشاورزان استان را ۲۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعلام و مطرح کرد: از این مبلغ ۱۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان معادل 90درصد مطالبات به حساب کشاورزان واریز شد و مابقی مطالبات نیز به‌زودی پرداخت می‌شود.

 معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی حداکثر زمان انتظار برای واریزی مطالبات را ۷۲ ساعت ذکر کرد و بیان داشت: کشاورزان نگران پرداخت مطالبات خود نباشند چرا که مطالبات آن‌ها براساس تاریخ تحویل به مراکز و ثبت در سامانه بانک کشاورزی پرداخت می‌شود.

عصمتی‌پور با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال ۳۰ هزار تن گندم از کشاورزان به صورت تضمینی خریداری شود، مطرح کرد: قیمت پایه هر کیلوگرم گندم یک هزار و ۷۰۰ تومان است که با توجه به کیفیت محصول قیمت محصول افزایش می‎یابد.

وی با یادآوری اینکه تأخیر در پرداخت بهای محصول در سال‌های گذشته سبب برخی نگرانی‌ها شده بود اما امسال این مشکل برطرف شده، عنوان کرد: با توجه به ورود بیش از حد دلالان به خرید گندم و جلوگیری از این مشکل، از کشاورزان انتظار داریم برای تحویل محصول خود به مراکز خرید و جمع‌آوری گندم مراجعه کنند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه 18 هزار و 600 هکتار از اراضی استان زیر سطح کشت گندم است، بیان داشت: پیش‌بینی می‌شود 64 هزار تن گندم از سطح مزارع استان برداشت شود.

عصمتی‌پور در پایان از کشاورزان خواست گندم‌های خود را مبنی بر افزایش قیمت محصول انبار نکنند و تحویل جهاد کشاورزی بدهند و چنانچه قیمت گندم افزایش یابد مبلغ مازاد به حساب کشاورزان واریز خواهد شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۷۰۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خرید تضمینی گندم , جهاد کشاورزی