پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۰

انتقاد امام جمعه بیرجند از "رفتار، گفتار و عمل برخی از مدیران"‌

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه آنهایی که اختلاس کرده و حقوق نجومی گرفتند باید پاسخگو باشند گفت: امروز گرفتار نفس هستیم و بدترین دشمن، وسوسه مال، مقام و ثروت دنیاست و رفتار، گفتار و عمل برخی از مدیران سبب شده مردم از دین رانده شوند.
انتقاد امام جمعه بیرجند از "رفتار، گفتار و عمل برخی از مدیران"‌
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در جلسه درس اخلاق که با  حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد ضمن تبریک دهه ولایت اظهار داشت: برای انسان مهم است بتواند ایمان پیدا کند و پیش از آنکه فرصت تمام شود خود را با واقعیت‌ها انطباق دهد.

وی افزود: دلایل عقلی این است هیچ کس جانشین پیامبر نمی‌تواند باشد مگر آنکه خدا اعلام و رسولش را ابلاغ کند. تعیین امام علی (ع) به عنوان جانشینی پیغمبر تنها در روز غدیر نبوده بلکه اسناد نشان می‌دهد در روزی که پیامبر رسالتش را به مردم ابلاغ کرد گفت اولین کسب که به من ایمان آورد او جانشین من خواهد شد و سه بار پیامبر این موضوع را مطرح کرد که هر سه بار علی بود که اعلام ایمان کرد و ابولهب به عنوان تمسخر به ابوطالب گفت بر تو که پدر او هستی واجب کرد که از او اطاعت کنی.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه در روایات کتب برادران اهل سنت اسما 12 جانشین پیامبر از زبان پیامبر بیان شده که در جواب‌های مختلف از پیامبر پرسیده شده بعد از تو جانشینت کیست؟ پبامبر پاسخ داد علی است و پرسیدند بعد از علی کیست پاسخ پیامبر امام حسن بود و تا امام دوازدهم را جانشین خود اعلام کرد.

عبادی بیان کرد: با وجود انتخاب شدن علی به جانشینی پیامبر اما دشمنان از هیچ کوششی برای عناد ورزیدن دریغ نکردند و دشمنی‌ها تنها در زمان امام علی (ع) نبود بلکه در زمان امامان دیگر هم این دشمنی‌ها ادامه داشت.
 
وی تصریح کرد: آنهایی که اختلاس می‌کنند و حقوق نجومی می‌گیرند از قبل می‌دانند که  این کار آنها اشتباه و جرم است اما این کار را انجام می‌دهند حال آنکه قبل از هر کاری باید  ایمان خود را بسنجیم و ایمان داشتن با علم داشتن فرق دارد. 

امام جمعه بیرجند گفت: از نظر علم یقین بدانید عمر سعد امام حسین (ع) را بهتر از همه ما می‌شناخت اما انکار کرد و شناختی که هارون رشید نسبت به موسی ابن جفر داشت از شناخت هیچ کسی بالاتر نبود و شناخت مامون عباسی نسبت به امام رضا (ع) از همه بیشتر بود بنابراین علم تنها مهم نیست بلکه ایمان مهم است علم همراه با ایمان باید باشد. 

عبادی افزود: امروز گرفتار نفس هستیم و بدترین دشمن، وسوسه مال، مقام و ثروت دنیاست آنانی که این مردم را به نان شب محتاج کردند باید در آن دنیا پاسخ بدهند. رفتار، گفتار و عمل برخی از مسئولان سبب شده مردم از دین رانده شوند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۷۱۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , آیت الله عبادی