دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۸

افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 15 طرح صنعتی و معدنی در خراسان جنوبی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: امسال همزمان با هفته دولت 15 طرح صنعتی، معدنی و تجاری با سرمایه گذاری یک هزار و 520 میلیارد ریال در استان افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.
افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 15 طرح صنعتی و معدنی در خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، داوود شهرکی با بیان اینکه با بهره برداری از 13 مورد از این طرح ها 200 فرصت شغلی در استان خراسان جنوبی ایجاد می‌شود، اظهار کرد: از مجموع طرح‌ها، دو طرح در بیرجند، پنج طرح در شهرستان طبس، سه طرح در شهرستان فردوس، یک طرح در شهرستان قائنات، یک طرح در شهرستان سربیشه و یک طرح در شهرستان بشرویه به بهره برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه دو طرح دیگر در شهرستان سربیشه در حوزه دانه بندی منیزیت و تولید آجر نسوز نیز کلنگ زنی خواهد شد، ادامه داد: اشتغال پیش بینی شده برای این دو طرح نیز 205 نفر است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به مهم‌ترین طرح‌های حوزه صنعت و معدن در هفته دولت، گفت: طرح تولید جرم و آجر نسوز با ظرفیت تولید سالانه 96 هزار تن و سرمایه گذاری 920 میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال 180 نفر در شهرستان سربیشه یکی از مهم‌ترین طرح‌هایی است که در این هفته کلنگ زنی خواهد شد.

شهرکی ادامه داد: همچنین با افتتاح پروژه دانه بندی زغال سنگ در شهرستان طبس با ظرفیت تولید سالانه 100 هزار تن و سرمایه گذاری 30 میلیارد ریال، 15 فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

وی بیان کرد: تولید کنسانتره آهن با ظرفیت تولید سالانه 100 هزار تن کنسانتره و با سرمایه گذاری 150 میلیارد ریال و اشتغال 36 نفر در شهرستان طبس از دیگر طرح‌های افتتاحی شاخص در هفته دولت خواهد بود. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی دو طرح تولید و توزیع فرش دستباف با مجموع ظرفیت تولید سالانه 3500 متر مربع فرش و سرمایه گذاری 7 میلیارد ریال و اشتغال 60 نفر را از جمله دیگر پروژه‌های مهم قابل افتتاح در شهرستان طبس عنوان کرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۷۳۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم ، هفته دولت ، اشتغال