جمعه ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۸

رشد جامعه در گرو امر به معروف و نهی از منکر است

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه این مسئله توسط یک فرد و به تنهایی امکان‌پذیر نیست، گفت: سلامت و رشد جامعه در گرو عمل همه مردم به این فریضه مهم الهی است.
رشد جامعه در گرو امر به معروف و نهی از منکر است
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر بیرجند اظهار داشت: آنچه موجب بقای دین به معنی حقیقی نه انحرافی آن شده، اجرای عدالت و مبارزه علیه ستم ستمگران بوده است.
وی افزود: همه پیغمبران برای زدن یک حرف آمده‌اند و آن اینکه انسان عدالت را اجرا کند.
امام جمعه بیرجند با اشاره به مفهوم امر به معروف و نهی از منکر عنوان داشت: امر به معروف و نهی از منکر یعنی زمانی که عملی یا اتفاقی در چارچوبه دین خدا نیست یادآوری و اصلاح شود.
آیت‌الله عبادی با بیان اینکه این مسئله توسط یک فرد و به تنهایی امکان‌پذیر نیست، اضافه کرد: سلامت و رشد جامعه در گرو عمل همه مردم به این فریضه مهم الهی است.
وی با اشاره به هیاهوی دشمن برای قدرت‌نمایی در مقابل جمهوری اسلامی ایران، تأکید کرد: هیچگاه نباید دشمن را دست‌کم گرفت، اما باید دانست امروز صرفاً مسأله جنگ نظامی مطرح نیست بلکه دشمن در حال طراحی و اجرای جنگ نرمی است که به دنبال نابودی عقاید و باورهای ما می‌باشد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: دشمن تمام تلاش خود را برای ایجاد اختلاف در جامعه به کار می‌برد، بنابر این نباید به دشمن خوش‌بین بوده و به عهد و پیمان او تکیه کنیم.
آیت‌الله عبادی عنوان داشت: بایستی سنگرها را محکم حفظ کرده و با نظرات و اقدامات کارشناسی دشن را ناامید کنیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۸۳۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم ، نهی از منکر ، امر به معروف