شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۶

دورخیز فدراسیون تنیس برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو

رئیس فدراسیون تنیس روی میز کشور مهم‌ترین اولویت خود را کسب سهمیه بازی‌های المپیک برای هفتمین بار دانست و گفت: نخستین اردوی استعدادهای برتر رده‌های سنی پایه ایران در بیرجند برگزار می‌شود.
دورخیز فدراسیون تنیس برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از فارس، مهرداد علی‌قارداشی اظهار داشت: هیأت تنیس روی میز خراسان‌جنوبی طی سال‌های اخیر در حوزه‌های آموزشی رده‌های مختلف سنی، توجه به ظرفیت و توانمندی شهرستان‌ها و انسجام خانواده این رشته ورزشی موفقیت‌های شایسته تقدیر داشته است.
وی با اشاره به انتخاب رئیس هیأت تنیس روی میز استان افزود: با بهره‌گیری از خرد جمعی، تجربه پیشکسوتان و کار گروهی افق روشنی برای رشد جایگاه مناسب کشوری و ارتقاء کمی و کیفی برنامه‌های راهبردی و سیاست‌های اجرایی هیأت در انتظار است.
رئیس فدراسیون تنیس روی میز از برگزاری اردوی استعدادهای برتر رده‌های سنین پایه کشور به میزبانی بیرجند خبر داد و گفت: در این رویداد ورزشی تنیسورهای آینده‌دار و مربیان برجسته خراسان‌جنوبی می‌توانند شایستگی و توانمندی‌های خود را به تصویر بکشند.
علی‌قارداشی در ارتباط با حضور ورزشکاران و مربیان تنیس روی میز خراسان‌جنوبی در اردوهای آمادگی تیم ملی خاطرنشان کرد: قهرمانان، مدال‌آوران ارزنده و مربیان کارت‌دار ملی و بین‌المللی در استان وجود دارند که می‌توانند با درخواست رسمی هیأت از سوی فدراسیون زمینه حضور افتخاری و تمرینی آنان به منظور کسب علوم و فنون روز در اردوهای تیم‌های ملی فراهم شود.
وی به دومین سفر خود به شهرستان مرزی درمیان خراسان‌جنوبی اشاره کرد و یادآور شد: در بازدید از روستاهای نوغاب، طبس‌مسینا و نوزاد با استعدادهای بی‌نظیر ورزشی مواجه شدم که باوجود محرومیت‌ها به لحاظ امکانات و مربیان سرآمد توانسته بودند مدال‌های رنگی و سکوهای قهرمانی کشور در رشته‌های متنوع را به دست آورند که این امر توجه بیشتر و تعهد خدمت مسؤولان را می‌طلبد.
رئیس فدراسیون تنیس روی میز کشور در خصوص برنامه‌های پیش‌ روی فدراسیون در سال جاری اظهار داشت: به‌عنوان تنها فدراسیون ورزشی ایران با سابقه حضور در المپیک سال‌های ۹۲ بارسلون، ۲۰۰۰ سیدنی، ۲۰۰۴ آتن، ۲۰۰۸ پکن، ۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریو، مهم‌ترین اولویت فدراسیون کسب سهمیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو برای کشورمان است.
علی‌قارداشی با اشاره به کسب مدال‌های رنگی ارزشمند تنیسورهای شایسته کشورمان در مسابقات بین‌المللی و آسیایی تأکید کرد: نشان برنز نوشاد عالمیان در رقابت‌های آسیایی جاکارتا نقطه عطفی در تنیس روی میز ایران بود به طوری که مورد تفقد مقام معظم رهبری، وزیر ورزش و سایر مسؤولان بلندپایه کشور قرار گرفتیم.
وی با بیان اینکه تحریم‌های ناجوانمردانه آمریکا اعتبارات فدراسیون را تحت‌الشعاع قرار داده است، گفت: از این‌رو برای میزبانی مسابقات جهانی آمادگی لازم را نداریم و برنامه‌های فدراسیون در راستای شرکت در مسابقات بین‌المللی انتخابی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو ژاپن با مدیریت صحیح منابع اعتباری و جذب اسپانسرهای مالی درصدد برگزاری اردوهای آمادگی تیم‌های ملی هستیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۸۴۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم ، المپیک ، تنیس