چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۴

به نام کارت سوخت به کام کلاهبرداران

رئیس پلیس فتا خراسان‌جنوبی گفت: اخیراً مشاهده شده است تحت عنوان ثبت نام کارت سوخت پیامک‌ها و اخبار جعلی توسط مجرمین به کاربران ارسال می‌شود و آنان را به سایت‌ها یا اپلیکیشن‌های جعلی هدایت می‌کنند و از این طریق اطلاعات محرمانه بانکی و شخصی افراد را به سرقت می‌برند.
به نام کارت سوخت به کام کلاهبرداران
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، علی محمدپور اظهار داشت: اخیراً مشاهده شده است تحت عنوان ثبت نام کارت سوخت پیامک‌ها و اخبار جعلی توسط مجرمین به کاربران ارسال می‌شود و آنان را به سایت‌ها یا اپلیکیشن‌های جعلی هدایت می‌کنند و از این طریق اطلاعات محرمانه بانکی و شخصی افراد را به سرقت می‌برند.
وی افزود: در این روش لینکی به صورت پیامک برای افراد ارسال شده و از کاربر درخواست می‌کند جهت ثبت نام کارت سوخت مبتنی بر کارت بانکی به آدرس niopde.click مراجعه کنند که بعد از مراجعه به این سایت از کاربران اطلاعاتی از قبیل کد ملی صاحب خودرو و پلاک خودرو را می‌خواهند.
رئیس پلیس فتا خراسان‌جنوبی ادامه داد: افراد سودجو با دریافت این اطلاعات، کاربر را به درگاه بانکی برای واریز مبلغ دو هزار تومان جهت کارمزد ثبت نام هدایت می‌کنند که این درگاه فیشینگ و جعلی بوده و تمامی اطلاعات کارت بانکی افراد را به سرقت برده و حسابشان را خالی می‌کنند.
محمدپور خطاب به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: کاربران فضای مجازی به این‌گونه پیامک‌ها تحت هیچ شرایطی اعتنا و اعتمادی نکرده و اطلاعات شخصی و بانکی خود را در این سایت‌ها وارد نکنند و در صورتی که به هر علت، با ورود به سایت‌های جعلی اطلاعات کارت بانکی خود را درج کردند بلافاصله رمز دوم اینترنتی خود را تغییر دهند.
وی با بیان اینکه مردم اخبار مربوط به ثبت نام کارت سوخت را تنها از طریق مراجع و سازمان‌های معتبر پیگیری کنند، اضافه کرد: این قبیل سایت‌های کلاهبرداری از کاربران اطلاعاتی از قبیل کد ملی، شماره حساب، شماره کارت، رمزهای اول و دوم، تاریخ انقضاء و CVV2 کارت بانکی را می‌خواهند.
رئیس پلیس فتا خراسان‌جنوبی عنوان داشت: مردم در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌‌ موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس‌ فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۸۵۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کارت سوخت , فضای مجازی