جمعه ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۲
امام جمعه موقت بیرجند:

هزینه تسلیم از هزینه مقاومت بیشتر است

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه هدف از انقلاب اسلامی حرکت کلی جامعه در مسیر ایمان و اجرای آرمان‌های اسلامی در سیاست‌ داخلی و خارجی است، گفت: امروز هزینه تسلیم از هزینه مقاومت به مراتب بیشتر است.
هزینه تسلیم از هزینه مقاومت بیشتر است
 
به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی خراسان‌تایم، حجت الاسلام والمسلمین محمد مختاری، امام جمعه موقت بیرجند ظهر جمعه 22 شهریور ماه در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بیرجند، گفت: مهمترین گم‌شده هر انسان خوشبختی و سعادت است و ایمان نقش موثری در رسیدن انسان به خوشبختی دارد.
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه امروز نقش ایمان در عزت فرد بسیار زیاد است، افزود: انسان عزیز و آبرومند می‌تواند احساس خوشبختی کند و مهمترین عامل عزتمندی هر انسانی ایمان و تقوای اوست چرا که ظرفیتی که انسان دارد را هیچ موجود دیگری ندارد.
وی با اشاره به ایام سوگواری امام حسین(ع) افزود: باید از مکتب سیدالشهدا (ع) و این چشمه جوشان حسینی در ماه محرم درس گرفته و استفاده کنیم. درسی که می‌توان از این مکتب گرفت در عرصه‌های گوناگون سیاسی، اجتماعی، اخلاقی، تربیتی و اجتماعی تقسیم می‌شود.
امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: انقلاب اسلامی ما تنها برای نماز و روزه نبود چرا که قبل از انقلاب نیز این مواد را داشته‌ایم، هدف ما از انقلاب اسلامی حرکت کلی جامعه در مسیر ایمان و اجرای آرمان‌های اسلامی در سیاست‌ داخلی و خارجی است و باید این را در نظر بگیریم که امروز هزینه تسلیم از هزینه مقاومت به مراتب بیشتر است.
مختاری با طرح این سوال که چه منکری در جامعه اسلامی رواج پیدا کرد که امام حسین(ع) برای نهی از آن جان خود و یارانش را در این مسیر فدا کرد، اذعان داشت: حرکت کلی جامعه به سمت بندگی خداوند تنها معروفی است که باید به دنبال آن رفت و بالاترین منکر نیز تلاش مستکبران برای به انحراف کشاندن این حرکت از خداوند به سمت خودشان است.
وی افزود: مستکبرین جامعه ظواهر دین را پذیرفته و حفظ می‌کنند و آنان می‌خواهند انسان‌ها را به بندگی و بردگی خود بکشانند در حالیکه ایمان با این مسئله در تضاد است.
مختاری با بیان این که منکر در زمان امام حسین(ع) وجود متولیان متکبر و خودخواه در رأس حکومت بود، تصریح کرد: این متولیان به جای فراهم کردن زمینه بندگی خداوند متعال دنبال به بردگی گرفتن مسلمانان بودند پس نتیجه آن که بعد از پیامبر(ص) تضاد بین دو اسلام اموی و علوی شکل گرفت. امروز اسلام آمریکایی از شرک و کفر برای جامعه اسلامی ضرر بیشتری دارد چرا که در آن نفاق نهفته است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۸۷۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نماز جمعه , خطبه , بیرجند