يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۵
امام جمعه بیرجند:

بخش عظیمی از مشکلات جامعه برگرفته از عدم شناسایی درست دین است

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی بی‌دینی را یک باب دانست که به نوعی کفر و نفاق است و نیز افزود:بخش عظیمی از مشکلات جامعه برگرفته از عدم شناسایی دین بوده و باید به این نکته توجه کرد که دین خداوند متعال، قانون دارد و تمام هستی یک قانون در قالب تشریح است.
بخش عظیمی از مشکلات جامعه برگرفته از عدم شناسایی درست دین است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم، حجت الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، صبح امروز در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی حوزه های علمیه استان با بیان اینکه هرچند کارشناسی در هرموضوعی اهمیت خاص خود را دارد ولی در موضوع دین، چیز دیگری است، اظهار داشت:اگر در پروژه های کشاورزی و یا مرغداری، مهندسین آن چه براثر جبر و یا امر، ضرری را متحمل شوند؛ محدود خواهد بود ولی اگر دین‌شناسی به معنای صحیح آن از روی عمد و یا اشتباه، صورت نگیرد؛ ضرر وارده محدود نخواهد بود چراکه همه رشته ها منتج به نتیجه می‌شوند و چنانچه در کارشناسی دین اشتباهی به وجود آید، همه آن رشته ها نه تنها در یک مقطع بلکه در همه مقاطع و نسل به نسل باطل می شوند.

وی ادامه داد:مشکل امروز بشر این است که دین، کارشناسی نشده و یا بنا به اغراضی نادیده گرفته شده است و در اثر جهل و عمد به جای آن، دین بدلی دیگری ارائه شده است که نتیجه آن را می توان ظلم در تاریخ دانست و معدل همه آنها، همین جریان وحشی گری است که در جهان مشاهده می شود.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به ریشه کلمه ایمان که از ماده امن و به معنای ایجاد امنیت کردن است، تصریح کرد:اگر انسان چراغ فطرت را خاموش نکند و به ندای فطرت گوش دهد، نمی‌تواند نسبت به هستی و آینده بی تفاوت باشد و توجه و تأکید به دین نیز سبب دفع خطراحتمالی و جلب منفعت یقینی می شود، بنابراین اگر اساس دین انجام شود؛ درهمه ارتباطات امنیت ایجاد می شود و حتی اصطلاح سلام که برای ما رایج بوده و به آن تأکید شده است، پیام آور امنیت ایمان و مستلزم کارشناسی دقیق است تا بتوانیم اصل ایمان را بشناسیم.

نماینده ولی فقیه در استان بی دینی را یک باب دانست که به نوعی کفر و نفاق است و نیز افزود:بخش عظیمی از مشکلات جامعه برگرفته از عدم شناسایی دین بوده و باید به این نکته توجه کرد که دین خداوند متعال، قانون دارد و تمام هستی یک قانون در قالب تشریح است.

امام جمعه بیرجند خاطرنشان کرد:عدل، قانونی است که بر تمام هستی حاکم بوده و همه سخت افزارهای، جهان برمبنای این قانون اجرا می شود. واقعیت در چیزی است که حق بوده و قابل تعدد نیست پس در دین تعددی وجود ندارد و به کار بردن اصطلاح ادیان، یک بازی بشری است که گاهی براساس جهل و نفاق و گاهی براساس اشتباه است.

وی ضمن بیان اینکه هرکجا از دین که با عدل تطابق نداشته باشد از ریشه مرخص است، اضافه کرد:دین ناموس خداوند حکیم است و می بایستی که دانی فدای عالی شود نه عالی فدای دانی بنابراین اینکه پیامبران و امامان فدای دین می شوند، بسیار ارزشمند است و باتوجه به اینکه دین در همه موضوعات حکم، کارشناسی و کارایی دارد؛ می توان آن را مهم ترین مسئله جهان دانست.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۹۱۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اسلام , حوزه علمیه