چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۳
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

اولین اقدام در مقابله با جنگ نرم، بیدارسازی افراد جامعه است

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد:در جنگ نرم، بعد از تشخیص سلاح دشمن، اولین کاری که می بایست انجام شود، بیدارسازی افراد جامعه است به گونه ای که می شود آن را مقدمه ای برای امربه معروف و نهی ازمنکر، بهترین راه مقابله با دشمن و نیز اولین قدم برای رسیدن به کمالات دانست.
اولین اقدام در مقابله با جنگ نرم، بیدارسازی افراد جامعه است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم، حجت الاسلام و المسلمین سیدعلیرضاعبادی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند، صیح امروز در همایش استانی تکریم آمران به معروف و ناهیان از منکر نیروانتظامی استان خراسان جنوبی، اظهار داشت:آمران به معروف و ناهیان از منکر، بهترین و بزرگترین مسئولیت فرائض دینی را به دوش دارند. انسان از نظر جسمانی می تواند دارای ۶ حالت باشد که قطعا همواره در ۳ حالت از آن ۶ مورد قرار دارد؛ آدمی می تواند سالم یا بیمار، خواب یا بیدار و مرده یا زنده باشد و روح او نیز از این قضیه مستثنی نیست.

وی با اشاره به برخی از تحقیقات علمی که حیات را مطابق علم می دانند، ادامه داد:روحی زنده است که عالم باشد و ثروت ها و شهوات نتوانسته اند انسان سالم را به خرابی بکشانند چراکه روح سالم در عالم، یقین است و روح مریض در عالم نیز به صورت تردید و تحیراست بنابراین باید دانست که بیداری روح، توجه بوده و اگر انسان دارای روحی خراب باشد، نسبت به همه مسائل بی توجه خواهدبود و این نکته نه تنها فرد بلکه جامعه را دربرمی گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان افزود:جامعه ای که اکنون در آن زندگی می کنیم، یک جامعه زنده و سرشار از علم و آگاهی است که جنگ دشمن علیه آن نشان از زنده بودن این جامعه دارد و یک جامعه مرده، همواره همه مسائل را عوضی می گیرد چراکه مرده است و هیچ کاری از دستش ساخته نیست.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه جامعه سالم، سلامتش یقینی است و هدف، نقشه راه، مکتب و رهبر دارد، خاطرنشان کرد:وقتی هدف یک جامعه، خداوند متعال، نقشه راهش تعیین شده از سوی رهبر، مسیر حرکتش به سوی وعده رحمت خداوند حکیم باشد و خودش را از طمع ها و دزدی ها آزاد کرده باشد، هیچ تردیدی در آن نیست چراکه وجود تردید در چنین جامعه ای نشان از مرض است.

حجت الاسلام عبادی خاصیت بیداری را توجه دانست و بیان کرد:انسان بیدار، همه چیز را می بیند ولی انسان خواب، هیچ توجهی ندارد و نمی تواند هیچ چیز را بفهمد چراکه خواب است و یکی از مهم ترین طرح های دشمن از گذشته تا به امروز، به خواب بردن جامعه بوده است که برای رسیدن به این خواسته خود از افراد ناآگاه و نادان در همه مسائل استفاده می کند.

وی ادامه داد:دشمن، تحریم ها و سخت گیری های مختلفی را بر کشور وارد می کند اما در این بین این پرسش مطرح می شود که چرا واردات مواد مخدر، مشروبات الکلی و سگ نیز تحریم نمی شود؟! که در پاسخ به این پرسش باید گفت؛ آنان از خواب ما استفاده می کنند که البته نمی شود گلایه ای از این دشمنان خارجی داشت و اگر در کشور، معتاد و قاچاقچی وجود نداشته باشد، پیروزی را برای خود ثبت می کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان ضمن بیان اینکه بسیاری از افراد و جوامع به ظاهر منحرف، به علت غفلتی که داشته اند گرفتار شده اند، تصریح کرد:در جنگ های نرم، بعد از تشخیص سلاح دشمن، اولین کاری که می بایست انجام شود؛ بیدارسازی افراد جامعه است به گونه ای که می شود آن را مقدمه ای برای امربه معروف و نهی ازمنکر، بهترین راه مقابله با دشمن و نیز اولین قدم برای رسیدن به کمالات دانست و آمرین به معروف و ناهیان از منکر را می توان به منزله یک پل ارتباطی از کربلا تا ظهور منجی بشریت تلقی کرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۰۰۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , امر به معروف , نهی از منکر