پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۶

آمادگی ناوگان بار و مسافر خراسان جنوبی برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی از آمادگی کامل ناوگان حمل و نقل عمومی باری و مسافری این استان برای خدمات‌رسانی و جابه‌‌جایی خادمان، زائران و موکب‌ها به عتبات عالیات خبر داد.
آمادگی ناوگان بار و مسافر خراسان جنوبی برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، جعفر شهامت عصر امروز در نشست با دست‌اندرکاران حمل و نقل خراسان جنوبی با اشاره به نزدیک شدن به ایام برگزاری راهپیمایی عظیم اربعین حسینی اظهار داشت: تاکنون  بیش از 170 دستگاه ناوگان باری استان اعلام آمادگی کرده که پرونده 140 دستگاه با مراجعه مالکان و رانندگان به ستاد عتبات عالیات استان تکمیل و آماده حمل موکب‌ها و سایر اقلام مورد نیاز به کشور عراق هستند.

وی با بیان اینکه بخش حمل و نقل مسافر استان نیز آماده ارائه خدمات به زائران عتبات عالیات است افزود: مسئولان کاروان‌ها ضمن اطلاع‌رسانی مناسب به زائران در اسرع وقت نسبت به ثبت نام کاروان‌های تحت سرپرستی در سامانه سماح اقدام و با در دست داشتن مدارک لازم از جمله بیمه زائران برای کاروان‌های تکمیل ظرفیت شده به تشکل‌های صنفی مسافری استان مراجعه و نسبت به انعقاد قرارداد و تأمین اقدام کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان جنوبی بیان کرد: به منظور بررسی وضعیت ایمنی ناوگان مسافری استان بازدیدهای مشترک با هماهنگی پلیس راه فرماندهی انتظامی استان از ناوگان اعزامی به عتبات عالیات اعم باری و مسافری انجام شده است.

شهامت اظهار کرد: دراین راستا ضمن توصیه های لازم به رانندگان جهت رعایت موارد مرتبط با ایمنی، بهداشتی قبل از سفر،بررسی عملکرد ناوگان در طول مسیر از طریق سامانه سپهتن نصب شده بر روی ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری استان انجام خواهد شد تا زائران عتبات عالیات با خاطری آسوده مسافرت کنند.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه معنوی این حرکت عظیم جهانی و لزوم ارائه خدمات شایسته به زائران، برنامه‌ریزی و هماهنگی برای حمل و نقل زائران و لوازم مورد نیاز در کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین استان انجام و  اطلاع‌رسانی  های لازم انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی اظهار داشت: سامانه گویای 141 و سامانه پیامکی 300056141 آماده دریافت پیشنهادات، انتقادات و نظرات مسافران در ویژه نحوه ارائه خدمات سفرها به زائران در استان خراسان جنوبی است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۰۰۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کربلا , اربعین