پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۱

روکش آسفالت ۵۰ کیلومتر از راه‌های نهبندان در دست اجرا است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: روکش آسفالت ۵۰ کیلومتر از راه‌های اصلی و روستایی شهرستان نهبندان در دست اجرا است.
روکش آسفالت ۵۰ کیلومتر از راه‌های نهبندان در دست اجرا است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، جعفر شهامت در بازدید از راه‌های شهرستان مرزی نهبندان افزود: از این مقدار ۳۰ کیلومتر در محورهای اصلی شهرستان از جمله محور سربیشه - نهبندان و نهبندان - زاهدان در دست اجراست و ۲۰ کیلومتر در راه‌های روستایی از طریق روکش و فوگ سیل انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: این مقدار روکش آسفالت در راه‌های شهرستان نهبندان تا پایان سال مالی جاری به اتمام می‌رسد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی با بیان اینکه ۱۷ درصد راه‌های استان در حوزه استحفاظی نهبندان قرار دارد گفت: سالانه باید روکش آسفالت، فوگ سیل و روش‌های حفاظتی در سطح ۱۰۰ کیلومتر از راه‌های نهبندان انجام شود تا به وضعیت مطلوب برسیم در حالی که به دلیل کمبود اعتبارات سالانه به صورت میانگین روکش آسفالت و روش‌های حفاظتی در ۵۰ تا ۶۰ کیلومتر از راه‌های شهرستان انجام می‌شود.

وی از اجرای طرح ابرار (اقدام جهادی برای احداث و نگهداری راه‌های اولویت‌دار روستایی) از مهرماه در ۱۰۲ کیلومتر از راه‌های روستایی استان خبر داد و گفت: در طرح ابرار ۴۵ کیلومتر از راه‌های روستایی نهبندان نیز احداث خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: در طرح ابرار راه‌های روستایی با ماشین‌آلات اداره‌ کل راهداری زیرسازی و هزینه قیر و احداث ابنیه فنی از محل اعتبارات ملی و استانی تامین می‌شود که با این اقدام هزینه راه‌های روستایی ارزان‌تر خواهد شد.

وی عنوان کرد: با وجود افزایش چهار برابری هزینه‌های روکش و نگهدای راه‌ها تلاش ما این است که با استفاده از روش‌های کم هزینه و امانی نگذاریم وضعیت روکش آسفالت راه‌های استان تخریب و غیرقابل استفاده شود.

شهامت افزود: مجتمع خدماتی و رفاهی با همکاری شهرداری شوسف به منظور رفاه رانندگان در این شهر راه‌اندازی می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۰۱۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نهبندان , راهداری