سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۳
توصیه امام جمعه بیرجند به اساتید دانشگاه‌ها؛

دانشجو را راهنمایی ‌کنید تا از مسیر درست منحرف نشود

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه در گام دوم انقلاب باید به گونه‌ای عمل کنیم که یک دانشجو بتواند برای انقلاب موثر باشد گفت: دانشجو را راهنمایی و بیدار کنید تا از مسیر درست منحرف نشود.
دانشجو را راهنمایی ‌کنید تا از مسیر درست منحرف نشود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با مسئول تحلیل و بررسی سازمان بسیج اساتید دانشگاه پیام نور کشور اظهار داشت: درد بشر امروز این است که علم با تفکر بسیجی همراه نیست، تفکر بسیجی باید در هر قشری وجود داشته باشد.
وی گفت: تفکر بسیجی یعنی تفکری که به علم جهت می‌دهد و اگر علم رها باشد برای بشر مضر است و تبدیل به ابزاری برای قدرت طلبان می‌شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: باید شما اساتید بسیج شوید و به علم جهت دهید و متفرقات را به هم متصل کنید و سبب بیداری غافلان شوید و گم شده‌ها را پیدا و نقشه راه را تنظیم کنید و دانشجو را راهنمایی و بیدار کنید تا از مسیر درست منحرف نشود.
عبادی با بیان اینکه دشمن می‌خواهد جامعه ما از هم گسیخته شود و هر وقت که دلش خواست حمله کند و با یک جامعه بی‌تفاوت روبه‌رو شود، افزود: در چهل سال انقلاب شاهد بودیم ایثارگری‌های زیادی رخ داد  تاکنون فتنه‌های بسیاری در کشور به وجود آمده اما به لطف خدا در نطفه خفته شده است.
وی عنوان کرد: در گام دوم انقلاب باید به گونه‌ای عمل کنیم که یک دانشجو برای انقلاب موثر باشد و باید او را در آرمان‌های انقلاب بپرورانیم چون دشمن برای هر چیزی یک پروژه وسیعی در دست دارد و یک عده را از طریق حقوق نجومی و اختلاس مشغول پول حرام کرده است.
امام جمعه بیرجند گفت: گام دوم انقلاب یک حرکت جدیدی است که باید برای آن ساز و کار مطلوب تعیین کنیم تا آثار آن را همه ببینند.

دانشگاه و حوزه باید موتور محرکه برای جامعه باشد
معاون بررسی و تحلیل بسیج اساتید دانشگاه پیام نور کشور نیز در این دیدار اظهار داشت: دانشگاه و حوزه باید موتور محرکه برای جامعه باشد اما مشکل اساسی که داریم این است که اساتید ما در دانشگاه تصور می‌کنند دانشگاه مانند بسیاری از مشاغل دیگر برای کسب درآمد است اما مردم از یک استاد فرهیخته و کسی که در مسیر تعلیم و تربیت است انتظار دارند پیشکسوت و پیش قراول برای جامعه باشد و مسیر درست جامعه را هدایت و مشکلات را شناسایی کند.
جعفری افزود: در یکی از جلساتی که با رهبری داشتیم برخی انتقاد کردند این همه در کشور اساتید و نخبه داریم صدر تا ذیل مسئولان هم بر اقتصاد مقاومتی تاکید دارند اما چرا اتفاقی نیفتاد؟ رهبری فرمودند گره‌های علمی را چه کسی باید باز کند شما دانشگاهیان باید باز کنید. من اگر فرصت داشتم فضای مجازی را خود بر عهده می‌گرفتم هم می‌شود بهترین استفاده را کرد و هم اگر رها شود آوار می‌شود بر سر جامعه پس باید زیاد کار کرد.
وی یادآور شد: شبهات عجیبی در فضای مجازی وجود دارد که معلم، اساتید و نخبه باید تلاش کند مسائل را شناسایی کند .
معاون بررسی و تحلیل بسیج اساتید دانشگاه پیام نور کشور افزود: در محرم مردم شور و هیجان دارند و دشمن شبه‌هایی ایجاد می‌کند با آیات قران و امر به معروف و نهی از منکر شرایطی دارد که باید مدنظر قرار گیرد.
وی گفت: در عرصه عملی باید بیشتر تلاش شود. رهبری می‌گوید باید کاری کنیم که در 50 سال آینده مرجعیت علمی زبان فارسی شود و مقالات به زبان فارسی ارجاع شود. گاهی بهترین کتاب‌های ما به زبان فارسی نیست و در حوزه و دانشگاه همت ایجاد شود و گام‌های اساسی برداشته شود و آن شکوفایی مد نظر رهبری ایجاد شود. احیا تمدن نوین اسلامی با تنبلی و بی حالی و روزمره گی حاصل نمی‌شود باید تلاش کرد.
جعفری بیان کرد: باید در حوزه دانشگاه انگیزه ایجاد کرد و نکته دیگر اینکه گاهی اساتید ما احساس می‌کنند به آنها میدان داده نمی‌شود و باید ساز و کارهایی ایجاد شود که احساس کرامت بکنند و انگیزه برای انجام کارها صورت گیرد و هر طور که صلاح می‌دانید گروه‌هایی درست شود و در بسیج اساتید از آنها کمک گرفته شود گاهی اوقات احساس می‌شود کسی برایشان حسابی باز نمی‌کند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۳۰۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دانشگاه , بسیج