پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۰

جمع‌آوری ۲ شهربازی در طبس‌گلشن/ صدور 205 گواهینامه بازرسی آسانسور در استان

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان‌جنوبی با اشاره به ۴۰ مورد بازرسی از تجهیزات شهربازی در سطح استان، گفت: دستور جمع‌آوری دو شهربازی در شهر طبس‌گلشن صادر شده است.
جمع‌آوری ۲ شهربازی در طبس‌گلشن/ صدور 205 گواهینامه بازرسی آسانسور در استان
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا مروی‌مقدم ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته استاندارد، اظهار داشت: در حوزه بین‌المللی و رتبه‌ای سازمان ملی استاندارد جمهوری اسلامی ایران طی سال‌ها با تلاش‌ها و برنامه‌های راهبردی که داشته از جایگاه ۳۲ به ۲۱ جهانی در بین ۱۶۳ کشور دست یافته‌ است.
وی با اشاره به عضویت ایران در ۳۲۵ کمیته فنی متناظر سازمان جهانی استاندارد، افزود: کشور ایران در ۴۸۳ کمیته فنی فرعی و در ۴۲ کمیته ناظر سازمان نیز فعالیت و عضو می‌باشد و از ۱۵ کرسی هیئت مدیره سازمان یکی به ایران تعلق دارد.
مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان جنوبی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در آخرین ارزیابی شاخص‌ها و مؤلفه‌های کلی بعد از چین و ژاپن به طور مشترک با کره‌جنوبی در جایگاه سوم جهانی قرار دارد و توانسته تعداد ۴۵ مقاله علمی در حوزه‌های نانو، فولاد غذا، چرم، ماشین‌ابزار، آرایشی، برق و الکترونیک نیز به چاپ رساند.
مروی‌مقدم با بیان اینکه در شش‌ ماه نخست امسال تعداد ۶۲ مورد بازنگری استاندارد ملی در خراسان‌جنوبی صورت گرفته است، یادآور شد: در این مدت تعداد ۱۰ مورد صدور پروانه استاندارد اجباری و همچنین ۷۷ مورد تمدید پروانه انجام شده است.
وی از انجام ۲۴۴ مورد بازرسی فنی از واحدهای تولیدی تحت پوشش استاندارد خراسان‌جنوبی خبر داد و گفت: ۴۰ مورد بازرسی از تجهیزات، وسایل تفریحی، شهربازی، پارک‌ها و مهدهای کودک و ۴۳۶ مورد بازرسی از جایگاه‌های CNG استان انجام شده است.
مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان‌جنوبی بیان داشت: در شش ماه گذشته ۴۳۵ مورد نمونه‌برداری، ۴۰۳ مورد آزمون از مراکز تولیدی و ۳۶۳ نمونه‌برداری از بازار در سطح استان صورت گرفته است.
مروی‌مقدم با اشاره طرح طه و کنترل بازار در خراسان‌جنوبی، عنوان کرد: در این راستا پنج هزار ۶۶ مورد نمونه‌برداری، ۲۸۰ مورد آزمون نمونه‌برداری و ۶۲ مورد آزمون باسکول وسایل‌نقلیه چرخ‌دار جاده‌ای انجام شده است.
وی تعداد اظهار‌نامه‌های صادرات و واردات خراسان‌جنوبی در شش ماه نخست امسال را ۵۶۰ مورد اعلام کرد و افزود: از سه هزار و ۶۰۵ نفت‌کش سوخت نمونه محموله تعداد یک هزار و ۱۸۲ مورد به آزمایشگاه ارسال شده است.
مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان‌جنوبی با اشاره به بازرسی از ۳۵۲ آسانسور فعال سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی و عمومی، اظهار داشت: تعداد ۲۰۵ مورد گواهینامه بازرسی ایمنی آسانسور صادر شده است.
مروی‌مقدم با بیان اینکه تمامی تجهیزات و وسایل تفریحی و بازی پارک‌های شهرستان‌های فردوس، قاین و بشرویه استانداردهای لازم را دارند، گفت: با هماهنگی شهرداری طبس به دو شهربازی این شهر اخطار جمع‌آوری و تغییر کاربری داده شده است.
وی با اشاره به آموزش سه هزار و ۳۱۲ ساعت نفر برون‌سازمانی خراسان‌جنوبی، افزود: ۵۱۲ نفر ساعت کارشناسان استانی، یک هزار و ۴۲۰ نفر ساعت مدیران کنترل کیفیت و ۱۶۰ نفر ساعت کارشناسان نیز در شش ماه نخست امسال آموزش دیده‌اند‌.

انتهای‌پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۳۳۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , استاندارد , طبس