پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۸

پرداخت تسهیلات به کشاورزان خسارت‌دیده از سیل/ بارگذاری بیش از 8000 پرونده در سامانه سجاد

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: برای جبران خسارات سیل به بخش کشاورزی استان هشت هزار پرونده خسارت در سامانه سجاد به‌ثبت رسیده که از این میزان تاکنون دو هزار پرونده خسارت سیل‌زدگان تکمیل و در حال پرداخت تسهیلات است.
پرداخت تسهیلات به کشاورزان خسارت‌دیده از سیل/ بارگذاری بیش از 8000 پرونده در سامانه سجاد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از فارس، هادی بیجاری با اشاره به خسارت سیل امسال در بخش‌های کشاورزی، اظهار داشت: برای جبران این خسارت‌ها تسهیلاتی مصوب و اردیبهشت‌ماه امسال سهم استان‌ها مشخص شد.
وی با اعلام اینکه سیل امسال سبب خسارت به 18 هزار و 500 هکتار سطح زیرکشت زراعی و باغی شد و بیان داشت: بیش از هشت هزار پرونده در سامانه سجاد ثبت شده که ۴۰ درصد آن‌ها آماده پرداخت است.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی از تشکیل دو هزار پرونده خسارت سیل‌زدگان در بخش کشاورزی خراسان‌جنوبی خبر داد و بیان داشت: این تعداد پرونده بر اثر خسارت سیل امسال تشکیل و بررسی‌های لازم انجام شده و تسهیلات در حال پرداخت است.
بیجاری با اعلام اینکه بیشترین خسارت سیل در بخش کشاورزی به شهرستان‌های بشرویه و سرایان اختصاص دارد، تبیین کرد: برای جبران خسارت سیل امسال 95 میلیارد تومان اعتبار بلاعوض به استان ابلاغ شد که از این رقم 47 میلیارد و 500 میلیون تومان تاکنون به استان تخصیص یافته است.
وی همچنین تسهیلات بانکی ابلاغ شده برای جبران خسارت سیل را 77 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: براساس مقدار خسارت وارد شده به ازای هر هکتار کمک بلاعوض و تسهیلات بانکی به کشاورزان پرداخت می‌شود.
وی با بیان اینکه مهلت ثبت‌نام و تشکیل پرونده خسارت سیل در بخش کشاورزی در استان به پایان رسیده، تصریح کرد: برای اراضی زراعی میزان تسیهلات در هر هکتار پنج میلیون تومان اعلام شده که کمیته‌های شهرستانی برای تعیین میزان سقف این تسهیلات نیز تشکیل شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۳۳۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اقتصاد , جهاد کشاورزی , تسهیلات