پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۲

درآمد میلیاردی کشاورزان سربیشه‌ای از تولید ذرت علوفه‌ای

مدیر جهاد کشاورزی سربیشه با اشاره به کشت 60 هکتار ذرت علوفه‌ای در شهرستان سربیشه طی کشت بهاره 98، گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال بالغ بر 2100 تن علوفه چاپر شده تولید شود که درآمدی بالغ بر 10 میلیارد ریال نصیب کشاورزان می‌شود.
درآمد میلیاردی کشاورزان سربیشه‌ای از تولید ذرت علوفه‌ای
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، مریم جوادی‌بایگی اظهار کرد: طی کشت بهاره سال جاری 60 هکتار از اراضی کشاورزی سطح شهرستان سربیشه در خراسان جنوبی به کشت ذرت علوفه‌ای اختصاص یافت.
وی با بیان اینکه رقم کشت شده شامل رقم 704 است، افزود: در حال حاضر 28 بهره‌بردار در کشت این محصول فعالیت دارند.
مدیر جهاد کشاورزی سربیشه ادامه داد: از آنجایی که شغل بخش عمده‌ای از مردم شهرستان دامداری است، اهمیت توجه به کشت محصولات علوفه‌ای برای تامین نیاز دامداران سطح شهرستان و بی‌نیازی از ورود علوفه از سایر شهرستان‌ها بسیار مهم و حایز اهمیت است.
جوادی بایگی یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود بالغ بر 2100 تن علوفه چاپر شده از این سطح تولید شود که درآمدی بالغ بر ده میلیارد ریال نصیب کشاورزان می‌شود.
وی در مورد ردیابی کانون‌های سن گندم نیز گفت: سن گندم، مهم‌ترین عامل خسارت‌زای گندم و جو است.
مدیر جهاد کشاورزی سربیشه ادامه داد: بعد از برداشت محصول این سن‌ها از مزارع به مراتع و دامنه کوه‌ها مهاجرت می‌کنند و در زیر بوته‌های گون تاغ درمنه و در لایه سطحی خاک‌های غنی در مسیر رودها پاییز و زمستان را می‌گذرانند، به طوری که گاهی صدها سن زیر بوته دیده می‌شود.
جوادی بایگی خاطرنشان کرد: لذا لازم است کشاورزان این مناطق را رصد و به کارشناسان حفظ نباتات اطلاع دهند چرا که کنترل سن گندم در یک هکتار مکان زمستانگذران معادل دهها هکتار مبارزه در مزرعه است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۳۳۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جهاد کشاورزی , سربیشه