پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۴

مجتمع گلخانه‌ای با ۱۹۰میلیارد تومان اعتبار در خراسان‌جنوبی احداث می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: از یک هزار هکتارگلخانه در استان تعداد ۷۰۰ هکتار شهرک گلخانه‌ای، ۱۵۰ هکتار مجتمع بارگاه‌های زرشک، ۱۰۰ هکتار مجتمع‌های دامداری و ۵۰ هکتار شهرک‌های شیلات است.
مجتمع گلخانه‌ای با ۱۹۰میلیارد تومان اعتبار در خراسان‌جنوبی احداث می‌شود
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، غلامرضا قوسی عصر امروز در جلسه تبیین تفاهم نامه‌های مبادله شده در سفر معاون اول ریاست جمهوری به استان اظهار داشت: در سفر معاون اول رئیس جمهور تفاهم‌نامه‌ای در خصوص ایجاد یک هزار هکتار کشت گلخانه‌ای تحت عنوان مجتمع‌های گلخانه‌ای منعقد شده است.
وی گفت: در این تعهد نیز ایجاد مجتمع‌های دامپروری و آبزی‌پروری هم خواهد بود که این تعهد یک هزار هکتار با مبلغ 190 میلیارد تومان است و محل‌های اجرایی این پروژه‌ها در شهرستان‌ها هم مشخص شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزود: اولویت فرمانداران در شهرستان‌ها باید ایجاد مجتمع گلخانه‌ای باشد نه انفرادی؛ کار تا حدودی آغاز شده و ظرفیت سنجی ایجاد گلخانه‌ها انجام شده است.
‌قوسی با بیان اینکه مجوزهای ایجاد مجتمع‌ها در اسرع وقت داده می‌شود تصریح کرد: برای این مجتمع‌ها باید برنامه‌های آموزشی و ترویجی گذاشته شود و فرمانداران نیز جلسات ستاد گلخانه‌ای را در شهرها برگزار کنند.
وی با بیان اینکه این گلخانه‌ها نقش زیادی در بهره‌وری از منابع آب دارد گفت: هیچ محدودیتی برای گلخانه‌های کوچک مقیاس و بزرگ مقیاس وجود ندارد اما برای مجتمع‌های بزرگ مقیاس تامین زیرساخت‌ها و خدمت رسانی آسان‌تر است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: مجتمع‌های بزرگ مقیاس صرفه اقتصادی دارد و اشتغال پایدار ایجاد می‌کند و هدف‌گذاری کلان در استان شده که باید اشتغال و درآمد پایدار حل کنیم و این اشتغال و درآمد پایدار در واحدهای بزرگ انجام می‌شود.
قوسی اظهار کرد: از یک هزار هکتارگلخانه در استان تعداد 700 هکتار شهرک گلخانه‌ای، 150 هکتار مجتمع بارگاه‌های زرشک، 100 هکتار مجتمع‌های دامداری و 50 هکتار شهرک‌های شیلات است.
همچنین مدیر صندوق کارآفرینی امید در خراسان جنوبی نیز در این جلسه افزود: 150 میلیارد ریال برای طرح‌های روستایی و بهبود کسب و کار دو حوزه بوم‌گردی و گردشگری آغاز شده است.
زنگنه با بیان اینکه برای تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی شهرهای سه قلعه و خور معرفی شده‌اند بیان کرد: این مبلغ را برای تمام شهرهای استان کمک می‌شود که تا چند روز دیگر ابلاغ خواهد شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۳۴۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , گلخانه‌ , جهاد کشاورزی