شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۲
‌دبیرکل مجمع مجالس آسیایی:

شورای ملی عناب تشکیل شود

دبیرکل مجمع مجالس آسیایی گفت: لازم است شورای ملی عناب را تشکیل داده تا بتوانیم در عرصه حقیقی و حقوقی، افراد توانمند را در توسعه و معرفی این محصول استراتژیک دخیل کنیم.
شورای ملی عناب تشکیل شود
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، محمدرضا مجیدی، در حاشیه دیدار با رئیس و معاونان جهاددانشگاهی خراسان جنوبی اظهارکرد: جهاددانشگاهی یکی از نهادهای مورد وثوق نظام و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است.
وی با بیان اینکه بند اول از توصیه‌های هفت گانه بیانیه گام دوم انقلاب در رابطه با علم و فناوری است، افزود: لازم است ستادی برای اجرای منویات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب در استان تشکیل شود.
رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند با تاکید بر تحقق اهداف اقتصادی گام دوم انقلاب، تصریح کرد: تا زمانی که زیرساخت‌های فکری و فرهنگی اصلاح نشود، نمی‌توان اقدامی شایسته انجام داد.

دیپلماسی گردشگری در سطوح ملی و استانی پیاده‌سازی شود
مجیدی با بیان اینکه باید زیر ساخت‌های فکری را آماده کرد، افزود: دیپلماسی گردشگری و مردم پایه را باید در سطوح ملی و استانی پیاده‌سازی کرد.
وی بیان کرد: جهاددانشگاهی با رویکرد جهادی شکل گرفته است و اگر این رویکرد تقویت شود، خواهد توانست کمک بسیاری به توسعه و پیشرفت استان کند.
دبیر کل مجمع مجالس آسیایی با اشاره به اینکه آموزش کلید واژه توسعه کشور است، تصریح کرد: یکی از ظرفیت‌های مغفول مانده گردشگری سلامت است که جهاددانشگاهی می‌تواند در این حوزه نیز فعالیت کند.
مجیدی با اشاره به برگزاری شایسته همایش ملی عناب توسط جهاددانشگاهی، افزود: لازم است شورای ملی عناب را تشکیل داده تا بتوانیم در عرصه حقیقی و حقوقی، افراد توانمند را در توسعه و معرفی این محصول استراتژیک دخیل کنیم.
وی با تاکید بر ضرورت برگزاری بسته‌های گردشگری عناب، زرشک و زعفران برای معرفی بهتر این محصولات به گردشگران و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی، اظهار کرد: با رونق بخشی به اقتصاد عناب، زرشک و زعفران می‌شود اقتصاد استان را متحول کرد.
رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند بر ضرورت تعریف رشته‌های متناسب با نیاز و شرایط استان تاکید کرد و افزود: لازم است رشته بین رشته‌ای عناب در استان ایجاد شود تا بتوان از ظرفیت‌های علمی در راه توسعه این محصول بهره برد.
مجیدی با اشاره به حوزه‌های دیگر فعالیت جهاد ددانشگاهی، بیان کرد:‌ ایسنا که زیر نظر این نهاد فعالیت دارد، رسانه دانشگاهی و علمی است که به دور از حاشیه فعالیت می‌کند.
وی اظهار کرد: لازم است از ظرفیت ایسنا در اتاق بازرگانی بیرجند استفاده‌ شده و در راستای توسعه استان از این رسانه بهره گیری شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۳۴۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , عناب , جهاددانشگاهی