شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۰

بی‌اثر شدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران/ «برجام» باعت بیداری مردم شد

امام جمعه موقت بیرجند گفت: امروز شاهد بی‌اثر شدن تحریم‌ها هستیم و دشمنان هم اعتراف می‌کنند که تحریم‌های آمریکا علیه ایران هیچ اثری ندارد و به لطف خداوند اقتصاد کشور رو به بهبودی است.
بی‌اثر شدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران/ «برجام» باعت بیداری مردم شد
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد مختاری ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر بیرجند، با اشاره به اهمیت تقوای الهی، اظهار داشت: تقوای الهی از اهمیت بسیاری برخوردار است و امیدوارم همه ما به بحث رعایت تقوای الهی در همه ابعاد زندگی توجه داشته باشیم.
وی بیان داشت: باید امروز باور کنیم که جنگ ما با استکبار یک جنگ فرهنگی است و جنگ نظامی هشت ساله یک تاکتیک دشمن بود تا فرهنگ ما را مغلوب کند و به لطف خداوند متعال نتوانست به هدف خود دست یابد.
امام جمعه موقت بیرجند با اعلام اینکه مسائل سیاسی و اقتصادی ابزاری هستند تا دشمن بتواند فرهنگ ما را از جامعه حذف کند، بیان داشت: تضاد بین فرهنگ توحیدی و استکباری یک تضاد ذاتی است و این موضوع با خنده و نرمش درست نمی‌شود و تضاد این دو فرهنگ مشکل ریشه‌ای دارد.

تضاد بین ما و آمریکا با مذاکره رفع نمی‌شود
مختاری اضافه کرد: عده‌ای از مسؤولان فکر می‌کردند با مذاکره و لبخند می‌توان مشکلات کشور را حل کرد اما تضاد ما با دشمن تضاد تاکتیکی نیست و ما هزینه برجام را پرداخت کردیم و سراسر خسارت به کشور وارد کرد.
وی با تأکید بر اینکه موضوع برجام باعت بیدار شدن مردم شد، اعلام کرد: متأسفانه برخی از مسؤولان هنوز در خواب هستند و نمی‌دانند تضاد بین ما و آمریکا با مذاکره رفع نمی‌شود و مردم در انتخابات آینده به چنین مسؤولینی سیلی سختی خواهند زد.
امام جمعه موقت بیرجند تفکر مادی را سبب بالا رفتن سن ازدواج دانست و با بیان اینکه اگر با تفکر مادی به زندگی نگاه کنیم شاهد تأخیر در ازدواج و بالا رفتن سن ازدواج خواهیم بود، بیان داشت: براساس این نوع تفکر، آرمان پیش روی انسان همین دنیا است و انسان انگیزه‌ای برای تشکیل خانواده ندارد.

تهاجم فرهنگی؛ زمینه‌ساز افزایش مسؤولیت‌گریزی
مختاری با تأکید بر اینکه در دنیای غرب تفکرات مادی بر زندگی انسان‌ها غالب شده و خانواده معنی واقعی خود را از دست داده، تبیین کرد: در کشور ما نیز تهاجم فرهنگی سبب شده تا مسؤولیت‌گریزی افزایش و افراد در کشور به‌خاطر تهاجم فرهنگی حاضر نیستند رنج و زحمت خانواده را با این اوضاع موجود اقتصادی تحمل کنند.
وی با بیان اینکه ایمان از جهات مختلفی در تداوم خانواده و انگیزه یافتن اعضای آن تأثیر دارد، خاطرنشان کرد: بندگان مؤمن با تشکیل خانواده به‌دنبال این هستند تا دین خود را کامل و رضایت خداوند را به دست بیاورند و بدانید که ایمان تمام سختی‌های زندگی را برای انسان هموار می‌کند.

راهپیمایی اربعین؛ نشان‌دهنده پیروزی حق بر باطل
امام جمعه موقت بیرجند راهپیمایی اربعین را مهم‌ترین مسئله امروز عنوان و تصریح کرد: راهپیمایی اربعین مایه عزت و افتخار و نشان‌دهنده پیروزی حق بر باطل است و ما برای مبارزه با مستکبرین نیاز به چنین صحنه‌هایی داریم.
مختاری با اشاره به اینکه تقابل انقلاب اسلامی با استکبار جهانی ریشه در تاریخ دارد، متذکر شد: مردم در نتیجه تقابل انقلاب با استکبار نقش مؤثری دارند چون در طول تاریخ دیدیم هر جا خواص حقایق را شناختند و پای آن‌ها ایستادگی کردند حق توانست بر باطل پیروز شود اما هر جا خواص به وظیفه خود عمل نکردند و گرفتار باطل شدند شاهد وقوع فاطمیه و کربلا بودیم.
وی با تأکید بر اینکه بصیرت مهم‌ترین عنصر برای تصمیم‌گیری در صحنه‌های مختلف است، تصریح کرد: بصیرت مهم‌ترین نیاز جامعه در گام دوم انقلاب است چراکه با کمک بصیرت می‌توانیم نفوذی‌ها و نقشه‌های دشمن را شناسایی کنیم.
امام جمعه موقت بیرجند بر لزوم ریشه‌کنی فساد و مفسدان در کشور تأکید و مطرح کرد: 40 سال پیش با ترس و لرز به‌دنبال ایجاد امنیت در داخل کشور بودیم اما امروز امنیت کشور در تمام جهان زبان‌زد است و امنیت بسیاری از کشورهای اسلامی به برکت توجه جمهوری اسلامی تأمین می‌شود.
مختاری بحث هرج‌ومرج‌های اقتصادی و فساد اقتصادی را از مهم‌ترین خطرات کشور در سال گذشته ذکر و بیان داشت: امروز شاهد بی‌اثر شدن تحریم‌ها هستیم و دشمنان هم اعتراف می‌کنند که تحریم‌های آمریکا علیه ایران هیچ اثری ندارد و به لطف خداوند اقتصاد کشور رو به بهبودی است.
وی مطرح کرد: امروز مردم امیدوار شدند که نیروهای جدید قوه قضاییه با مفسدان به‌صورت جدی برخورد می‌کنند لذا ما خواهان ادامه این روند تا ریشه‌کنی فساد و مفسد در کشور هستیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۳۵۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تحریم‌ , اربعین