شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۱

دشمن از اجتماع میلیونی اربعین احساس خطر می‌کند

امام جمعه اسلامیه گفت: دشمن از وحدت و همدلی بین مردم در اربعین واهمه دارد و احساس خطر می‌کند و تلاش می‌کند تا مانع از حضور مردم در این اجتماع میلیونی شود.
دشمن از اجتماع میلیونی اربعین احساس خطر می‌کند
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد شاکری امروز با بیان اینکه پیاده‌روی اربعین از ابعاد مختلف فردی، اجتماعی و سیاسی قابل بررسی است، اظهار داشت: حرکت با پای جان اولین قدم در بعد فردی سفر اربعین است.
وی با اشاره به اینکه زائر اربعین با عشق و ایمان قدم در این راه می‌گذارد، افزود: اربعین دارای آثار و برکات زیادی است و سالانه میلیون‌ها عاشق راهی این سفر می‌شوند و هر سال بر تعداد این افراد افزوده می‌شود.
امام جمعه اسلامیه با اشاره به ابعاد اجتماعی این سفر، گفت: مهم‌ترین تأثیر اجتماعی این سفر تقویت روابط اجتماعی بین افراد است و در این مراسم افراد از کشورهای مختلف و با سلایق سیاسی و مذهبی متفاوت حضور دارند.
شاکری افزود: توجه به هم‌نوعان و حس انسان‌دوستی و نوع‌دوستی از دیگر ابعاد اجتماعی سفر اربعین است که نمونه‌هایی از زیبایی‌های این راهپیمایی عظیم است.
وی با اشاره به برخی آشوب‌ها قبل از ایام اربعین در برخی شهرهای عراق، بیان داشت: دشمن از وحدت و همدلی بین مردم در اربعین واهمه دارد و احساس خطر می‌کند و تلاش می‌کند تا مانع از حضور مردم در این اجتماع میلیونی شود.
امام جمعه اسلامیه با بیان اینکه همدلی بین مردم ایران و عراق راه مأیوس کردن دشمن است، گفت: هیچ جاذبه مادی وجود ندارد که موج عظیمی از مردم را برای رسیدن به آن به حرکت دربیاورد و تنها در سفر اربعین شاهد این‌چنین حرکتی هستیم.
شاکری بیان داشت: همه ما به دنبال فراهم کردن زمینه فرج امام زمان(عج) هستیم و بستر این کار باید به صورت جهانی فراهم شود که سفر اربعین زمینه‌ساز این امر است.
وی بیان داشت: مهم‌ترین مسئله در این سفر اتحاد و همدلی است و باید سلایق شخصی را کنار بگذاریم و از اتحاد و همدلی برای رسیدن به یک مبدأ نور که امام حسین(ع) است استفاده کنیم.
امام جمعه اسلامیه خاطرنشان کرد: شاهد هستیم که روز به روز بر جلوه‌های حسینی شدن و محبت به حضرت افزوده می‌شود و باید بدانیم هر جا دشمن از چیزی می‌ترسد باید حضور پررنگ‌تری در آنجا داشته باشیم.
شاکری ادامه داد: اربعین مصداقی واقعی از روشن بودن نور الهی است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۳۵۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کربلا , اربعین