شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۲

تولید پسته در شهرستان نهبندان ۳۵ درصد کاهش یافت

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهبندان گفت: تغییرات جوی و اثرات حاصل شده و بارندگی‌های نامناسب در زمان تلقیح و همچنین طوفان سبب کاهش ۳۵ درصدی در تولید محصول پسته این شهرستان شده است.
تولید پسته در شهرستان نهبندان ۳۵ درصد کاهش یافت
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، محمد مالکی با اشاره به برداشت بیش از 276 تن پسته خشک از باغات این شهرستان اظهار داشت: سطح زیر کشت پسته در شهرستان 2 هزار و 232 هکتار است که از این میزان 552 هکتار آن بارور و یک هزار و 680 هکتارغیر بارور است.

وی بابیان اینکه برداشت محصول پسته در این  شهرستان پایان یافته افزود: احمد آقایی،کله قوچی، سفید پسته، فندقی و اکبری مهترین ارقام کشت شده در شهرستان نهبندان است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهبندان گفت: تغییرات جوی و اثراتی که روی محصول امسال داشته و بارندگی‌های نامناسب در زمان تلقیح و همچنین طوفان سبب کاهش 35 درصدی این محصول شده است.

مالکی تعداد بهره بردار پسته در شهرستان نهبندان را 750 خانوار اعلام و بیان کرد: بیش از 330 میلیارد ریال از فروش این محصول عاید پسته کاران شهرستان شده است.

وی اظهار داشت: در راستای فرآوری، جداسازی، پاکسازی و خشک کردن پسته خام یک واحد ترمینال ضبط پسته در روستای چاهداشی، عملیات پوست کنی و سورت را انجام می‌دهند که در آینده‌ای نزدیک یک واحد دیگر در منطقه سهل‌آباد راه‌اندازی خواهد شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۳۵۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , پسته , نهبندان