شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۹
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:

لزوم کادرسازی در هیئت‌ها/ هیئت‌های مذهبی معرفت‌افزا باشند

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بر لزوم کادرسازی در هیئت های مذهبی تأکید کرد و گفت:مسئولان هیئت ها باید از همه ظرفیت های مادی، معنوی و مردمی هیئت استفاده کنند.
لزوم کادرسازی در هیئت‌ها/ هیئت‌های مذهبی معرفت‌افزا باشند
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از مهر، حجت الاسلام احمد رضایی در چهارمین همایش تجلیل از پیرغلامان حسینی، اظهار داشت: امروز هر آنچه مربوط به امام حسین(ع) بود، بین المللی شده و یا در حال بین المللی شدن است.
وی با اشاره به اینکه امروز همایش بزرگ پیاده روی اربعین به فرمایش مقام معظم رهبری بین المللی شده است، بیان کرد: علاوه بر این در حال حاضر مراسم شیرخوارگان حسینی در ۴۵ کشور برگزار می شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اضافه کرد: یکی دیگر از این موارد برگزاری مراسم سه ساله های حسینی همزمان با شهادت حضرت رقیه است که باید جهانی شود.
حجت الاسلام رضایی عنوان داشت: در دنیا اگر خادم هر شخصیتی باش ننگ است و پیش مردم خجالت زده ای اما خادم امام حسین(ع) بودن افتخار بزرگی است که در آخرت هم در جوار امام حسین(ع) خواهی بود.
وی با بیان اینکه هیئت های مذهبی حافظ خون شهدا هستند، بیان داشت: هیئت مذهبی باید معرفت افزا بوده و مسئولان هیئت ها از همه ظرفیت های مادی، معنوی و مردمی برای رسیدن به هدف اصلی هیئت استفاده کنند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی تأکید کرد: مسئولان هیئت ها باید اهل مشورت بوده و از انتقادات و پیشنهادات سازنده استقبال کنند و بر اساس آن برنامه ریزی کنند.
حجت الاسلام رضایی همچنین بر لزوم کادرسازی در هیئت های مذهبی تأکید کرد و گفت: باید جلسات برنامه ریزی هیئت ها با حضور همه دست اندرکاران در بخش های مختلف فرهنگی و پشتیبانی برگزار شده و برنامه ریزی در هیئت بر اساس در نظر گرفتن شرایط زمان باشد.
وی همچنین به فضائل امام حسین(ع) اشاره کرد و گفت: شعار این امام بزرگوار هیئات من الذله بود و در هر شرایطی عزت خود را حفظ کرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه حضرت اباعبدالله(ع) به مقام بلند شکر و رضای الهی رسیده بود، بیان کرد: امام حسین (ع) در سخت ترین لحظات روز عاشورا با وجود همه جراحات می فرمود: « صبراً علی قضائک یا رب لا اله سواک یا غیاث المستغیثین».
رضایی، تمسک انبیاء به نام امام حسین(ع)، استجابت دعا در زیر قبر منور ایشان و مأنوس بودن با دعا، نیاش و نماز را از جمله فضایل دیگر حضرت اباعبدالله الحسین(ع) عنوان کرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۳۷۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , عزاداری , اربعین