شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۰

اعتبار فدراسیون دوچرخه‌سواری در سال تنها چهار میلیارد تومان است

رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت: اعتبار فدراسیون دوچرخه‌سواری در سال تنها حدود چهار میلیارد تومان است.
اعتبار فدراسیون دوچرخه‌سواری در سال تنها چهار میلیارد تومان است
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از مهر، خسرو قمری ظهر شنبه در مجمع عمومی انتخابات رئیس هیأت دوچرخه‌سواری خراسان‌جنوبی اظهارکرد: در حوزه ورزش دوچرخه‌سواری یکی از موضوعات مهم استعدادیابی با کمک آموزش و پرورش است.
رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری بیان کرد: باور ما بر این است که بهترین دوچرخه‌سواران را با استعدادیابی از روی نیمکت‌های مدرسه می‌توانیم بیابیم.
قمری با اشاره به ضرورت تقویت باشگاه‌های ورزشی در خراسان‌جنوبی ادامه داد: این باشگاه‌ها پشتوانه‌ای قوی برای حمایت از ورزشکاران فعال در عرصه ورزش قهرمانی هستند و از این جهت اهمیت آنان دوچندان است.
وی افزود: تأکید بر این است که رؤسای هیئت‌های دوچرخه‌سواری در استان‌ها با تمرکز بر مسائل مدیریتی از حاشیه‌سازی پرهیز کنند چرا که همین موضوعات حاشیه‌ای به روند رو به توسعه ورزش در استان‌ها آسیب می‌زند.
رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری با اشاره به اینکه فدراسیون در سال حدود سه و نیم تا چهار میلیارد تومان اعتبار بیشتر ندارد، گفت: این اعتبار با توجه به حجم اعزام‌های ورزشکاران به مسابقات متعدد کافی نیست و از این جهت در شهرستان‌ها باید از ظرفیت‌های استانی استفاده کنیم.
قمری با اشاره به اینکه ایران میزبانی مسابقات قهرمانی آسیا در رشته تریال در سال ۲۰۲۰ را به دست آورده است، اظهار کرد: در کشور هر استانی که بیشترین شرایط را داشته باشد میزبان این مسابقات خواهد شد.
وی یادآور شد: با توجه به اینکه خراسان‌جنوبی به ویژه در رشته تریال دوچرخه‌سواری امکانات و ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد تلاش می‌کنیم تا در سال آینده استان میزبان چند مسابقه در سطح ملی و بین‌المللی باشد.
رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری همچنین در حاشیه این برنامه در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های فدراسیون در ماه‌های باقیمانده از سال ۲۰۱۹ میلادی، اظهار کرد: تلاش برای کسب سهمیه برای حضور در المپیک توکیو در برخی رشته‌های دوچرخه سواری چون دوچرخه سواری کوهستان و شرکت در مسابقات قهرمانی رشته تریال در کشور اندونزی از جمله برنامه‌های ورزشکاران فعال در رشته دوچرخه‌سواری است.
قمری در زمینه دوچرخه‌سواری بانوان بیان‌کرد: اعتقاد بر این است که با توجه به شرایط فرهنگی باید حضور بانوان در رشته‌های دوچرخه‌سواری را اولویت‌بندی کنیم و به عنوان مثال بانوان در رشته دوچرخه‌سواری کوهستان بسیار موفق خواهند بود.
وی ادامه داد: اگر بانوان ورزشکار طبق قانون و مقررات تعیین شده وزارت ورزش و جوانان و با توجه به حفظ شئونات اسلامی ورزش دوچرخه سواری داشته باشند، کار آنان هیچ منع قانونی ندارد.
رئیس هیأت دوچرخه‌سواری خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه ایجاد هر پیست دوچرخه‌سواری بین ۳۵ تا ۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، یادآور شد: با توجه به اینکه در چند سال گذشته ایجاد ۱۲ پیست آغاز شده در ابتدا باید آنان را به اتمام برسانیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۳۷۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دوچرخه‌سواری , تریال