شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۸

جان باختن ۲ کارگر در حادثه ریزش معدن در طبس

دو کارگر در اثر ریزش تونل حفاری معدن در شرکت زغال سنگ پروده طبس جان باختند.
جان باختن ۲ کارگر در حادثه ریزش معدن در طبس
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، تونل حفاری در شرکت زغال سنگ پروده طبس عصر امروز ریزش کرد که در این حادثه دو نفر از کارگران این معدن که در حال کار در یکی از کارگاه‌های این معدن بودند با ریزش آن در زیر خاک مدفون شدند.
پس از گذشته حدود یک ساعت با کمک سایر کارکنان و کارگران پیکر بی‌جان دو کارگر از زیر آوار بیرون کشیده شد که تلاش‌های نیرو‌های امدادی برای احیاء آنان بی‌نتیجه بود.
منابع محلی از زخمی‌شدن سه نفر دیگر هم خبر می‌دهند که رئیس شبکه بهداشت و درمان طبس در این خصوص گفت: تعداد مصدومان هنوز دقیقا مشخص نشده است.
رئیس سازمان صمت خراسان‌جنوبی گفت: این حادثه ساعت 15:30 تا 16 امروز در اثر ریزش بخشی از تونل استخراجی بلوک چهار معدن زغال‌سنگ پروده طبس رخ داد.
شهرکی با بیان اینکه این معدن در محدوده‌های جدید و از معادن طرح توسعه ایمیدرو است که این دو کارگر جان باخته مسؤول تخریب آن بودند، افزود: با وجود داشتن 50 معدن و تونل استخراجی زغال‌سنگ در طبس تاکنون با کمترین حادثه روبرو بوده‌ایم.
همچنین طبق آخرین اطلاعات به‌دست آمده تعدادی اندکی از کارگران این معدن که غیربومی و اهل استان گلستان هستند در این حادثه آسیب دیده‌اند که توسط عوامل اورژانس در حال انتقال به بیمارستان طبس هستند.
‌رمضان کریتی‌ثانی مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ پروده طبس با بیان اینکه به دلیل تاریکی هوا امکان پرواز اورژانس هوایی وجود ندارد، گفت: پیکر بی‌جان دو کارگر توسط نیروهای امدادی از داخل معدن بیرون کشیده شد.
سعید صمدی‌ دبیر انجمن زغال سنگ ایران‌ نیز بیان داشت: معدن در حال استخراج نبوده و کارگران مشغول تونل زدن برای بهره‌برداری بودند و اینطور نیست که چند نفر زیر آوار باشند و بگوییم تعداد تلفات بیشتر خواهد شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۴۴۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , معدن , طبس