شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۸

پیاده‌روی اربعین مصداق بارز حب و بغض است

امام جمعه بیرجند با تأکید بر اینکه امام حسین(ع) سمبل عدالت و صفات حسنه است، گفت: پیاده‌روی اربعین حسینی مصداق بارز حب و بغض است و کسی که راه حسین‌(ع) را می‌رود تابلویی علیه ظلم و ستم است.
پیاده‌روی اربعین مصداق بارز حب و بغض است
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر بیرجند، اظهار داشت: اصل دین بر دوستی خدا است لذا پدران و مادران ما حب و دوستی خداوند و اهل بیت(ع) را از پیچ‌وخم تاریخ عبور داده و با سلامت به دست ما رسانده‌اند.
وی بیان داشت: در انسان‌شناسی صحیح در عرض محبت خدا هیچ محبتی پذیرفته نیست ولی در طول محبت خداوند و با اذن او محبت اولیای الهی نیز وجود دارد بنابراین محبت‌ها و غضب‌های قلبی نسبت به مؤلفه‌های متعدد، رفتارهای بعدی ما را در حوزه‌های مختلف شکل می‌دهد.
امام جمعه بیرجند تولی و تبری را اساس ایمان ذکر کرد و افزود: همانگونه که سلامت جسم را از ابعاد مختلف بررسی می‌کنیم باید سلامت و ایمان را نیز از منظر معنوی مورد بررسی قرار دهیم تا به خودشناسی برسیم.
عبادی با بیان اینکه راهپیمایی اربعین حسینی یک حرکت برگرفته از اعتقادات و محبت قلبی به اولیای الهی است، تبیین کرد: امروزه براساس محبت و عشق میلیون‌ها انسان با رنگ و نژادهای مختلف چون سیل خروشان راهی کربلا می‌شوند که این مهم ریشه در گرایش انسان به عدالت‌خواهی دارد.
وی با تأکید بر اینکه امام حسین(ع) سمبل عدالت و صفات حسنه است، مطرح کرد: پیاده‌روی اربعین حسینی صرفا یک عمل فیزیکی نیست بلکه مصداق بارز حب و بغض است و آن کسی که راه حسین‌(ع) را می‌رود تابلویی علیه ظلم و ستم است.
امام جمعه بیرجند میزان دوست داشتن افراد متصل به خداوند و مغبوض داشتن افراد بیگانه با خداوند را یکی از علامت‌های سلامت قلب و روح دانست و تصریح کرد: برخی نماز و روزه و سایر اعمال عبادی را به جا می‌آورند ولی دلشان به سمت مکتب‌های انحرافی، الحادی و کشورهای بیگانه گرایش دارد.
عبادی با اشاره به گرایش انسان به سمت مکتب‌های پوچ و انحرافی، متذکر شد: وقتی دل، قلب و روح انسان به سمت فلان حزب، فرد و مکتب انحرافی، هوای نفس و کشور بیگانه گرایش دارد نباید انتظار اصلاح امور در عرصه‌های مختلف اجتماعی و سیاسی را داشته باشیم.
وی با بیان اینکه استکبار به اسم آزادی، آزادی حقیقی را از مردم می‌گیرد، تبیین کرد: کسانی که دنبال دشمنان هستند و دلشان به سمت آن‌ها می‌رود ولو نماز می‌خوانند اما بیگانه هستند و به اسم آزادی و مسلمانی مردم را فریب و جامعه ما را به بازی می‌گیرند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۴۵۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نماز جمعه , اربعین