يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۸

کمک 3.5 میلیاردی مردم خراسان‌جنوبی به موکب‌های اربعین

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان‌جنوبی گفت: مردم نیکوکار استان در اربعین امسال بیش از سه میلیارد و 500 میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی برای ارائه خدمات در موکب‌ها پرداخت کردند.
کمک 3.5 میلیاردی مردم خراسان‌جنوبی به موکب‌های اربعین
 
موسی جوینده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیرجند، اظهار داشت: یکی از موضوعات اصلی که ستاد بازسازی عتبات عالیات استان دنبال می‌کند بحث بازسازی اعتاب مقدسه است.
وی بیان داشت: خراسان‌جنوبی در بحث بازسازی اعتاب مقدسه جایگاه ویژه‌ای دارد و این در حالی است که خراسان‌جنوبی یک استان کم‌جمعیت و از نظر کم‌برخورداری جزو رده‌های محروم کشور قرار دارد.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در کل کشور سرانه جمع‌آوری نذورات سه هزار تومان است اما در خراسان‌جنوبی به شش هزار تومان رسیده است یادآور شد: سال به سال نذورات مردمی ما در بخش اعتاب مقدسه افزایش می‌یابد.
جوینده با اشاره به خدمات‌دهی موکب‌های خراسان‌جنوبی به زائران اربعین، تبیین کرد: امسال در ایام اربعین 43 موکب خراسان‌جنوبی به زائران خدمات ارائه می‌کنند که این خدمات‌دهی از 15 مهرماه آغاز و تا چهار روز بعد از اربعین ادامه دارد.
وی به برپایی یک درمانگاه کامل در شهر کاظمین اشاره و تصریح کرد: سهمیه‌ای که برای استان پیش‌بینی شده اسکان ۱۸ هزار و پذیرایی ۲۰ هزار زائر در سایت خراسان‌جنوبی و همچنین پخت 30 تا ۳۵ هزار پرس غذای گرم در هر وعده است.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مردم نیکوکار استان در اربعین امسال بیش از سه میلیارد و 500 میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی برای ارائه خدمات در موکب‌ها پرداخت کردند، اضافه کرد: همچنین میزان ارزش ریالی خدمات حمل و نقل که مالکین و رانندگان کمک کردند برابر با کمک‌های مردمی است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۴۵۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اربعین , عتبات عالیات