يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۲

۳ هزار نفر از عزاداران حسین (ع) در بقاع متبرکه بشرویه اطعام شدند

رئیس اداره اوقاف وامور خیریه بشرویه با بیان اینکه حدود ۳ هزار نفر از عزاداران حسینی در سه بقعه متبرکه شهرستان اطعام شدند گفت: ۳ هزار نفر در مراسم عزاداری روستای هوگند، ۷۰۰ نفر در امامزاده بی بی نجمه خاتون(س) و یک هزار نفر در روستای ده کرم شرکت کردند.
۳ هزار نفر از عزاداران حسین (ع) در بقاع متبرکه بشرویه اطعام شدند
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمود قیصری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز همزمان با سراسر کشور پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی با حضور باشکوه ارادتمندان به اهل بیت(ع) در شهرستان بشرویه برگزار شد.
وی گفت: این همایش بزرگ پیاده روی در سه نقطه شهرستان و از مرکز شهر به سمت امامزاده محمدبن اصغر(ع) روستای هوگند، از روستای رقه به سمت امامزاده بی بی نجمه خاتون(س) و از شهر ارسک به سمت امامزاده سیدعبدالکریم روستای ده کرم انجام شده است.
رئیس اداره اوقاف وامور خیریه بشرویه افزود: در این مراسم هیأت‌های مذهبی و دسته‌های عزاداری شهرستان حضور یافته و در سوگ چهلمین روز از شهادت امام حسین(ع) به نوحه و عزاداری پرداختند.
قیصری با بیان اینکه حدود 3 هزار نفر از عزاداران حسینی در این سه بقعه متبرکه اطعام شدند تصریح کرد: 3 هزار نفر در مراسم عزاداری روستای هوگند، 700 نفر در امامزاده بی بی نجمه خاتون(س) و یک هزار نفر در روستای ده کرم شرکت کردند.
وی ادامه داد: در مسیر 12 کیلومتری شهر بشرویه به سمت امامزاده محمدبن اصغر(ع) روستای هوگند نیز 10 موکب برپا شده و از عزاداران حسینی با چای و دمنوش پذیرایی کردند.
رئیس اداره اوقاف وامور خیریه بشرویه خاطرنشان کرد: فرهنگ عاشورایی یکی از راه‌های نجات بشر تحت ظلم است و مسلمانان با پیروی از ائمه اطهار(ع) و فرهنگ عاشورایی امام حسین(ع) می‌توانند در برابر هر ظلمی ایستادگی کنند.
قیصری اظهار کرد: امروز دشمنان دست به هر کاری می‌زنند تا این فرهنگ عاشورایی نباشد و باید فرهنگ ایثار و شهادت نسل به نسل ترویج و تبیین شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۴۵۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بشرویه , اربعین