دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۸

از فرهنگسرای جهاددانشگاهی خراسان جنوبی چه می‌دانید؟

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان‌ جنوبی گفت: مجوز نگارخانه فرهنگسرای ابن حسام جهاددانشگاهی از سوی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف معرفی آثار هنری و ارائه توانمندی‌های هنرمندان جوان، خوش‌فکر و خلاق صادر شده است.
از فرهنگسرای جهاددانشگاهی خراسان جنوبی چه می‌دانید؟
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، حمید مرادی گفت: فرهنگسرای ابن حسام جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با هدف انتقال میراث فرهنگی و هنری به نسل جوان از اسفندماه 96 شروع به فعالیت کرد.
وی بیان کرد: با توجه به تصویب فرهنگسرای ابن حسام جهاددانشگاهی توسط شورای نظارت بر فعالیت‌های فرهنگی، این فرهنگسرا در اسفندماه 96 فعالیت خود را آغاز کرد تا متقاضیان بتوانند به راحتی از خدمات آموزشی بهره‌مند شوند.
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان‌ جنوبی با بیان اینکه این فرهنگسرا با استفاده از استادان برجسته، محیطی اخلاقی، فضیلت‌گرا و با امنیت خاطر را برای خانواده‌ها فراهم می‌کند، افزود: برنامه‌های فرهنگسرای ابن حسام در زمینه‌ هنرهای موسیقی، خوشنویسی، طراحی، مجسمه‌سازی، سفاگری، نقاشی، بازیگری، کارگردانی، نویسندگی و مرشدخوانی برای بزرگسالان، نوجوانان و کودکان دوره‌هایی را برگزار می‌کند.
مرادی با بیان اینکه این فرهنگسرا در فصل‌های بهار، تابستان، پاییز و زمستان دوره‌های خود را برگزار می‌کند، تصریح کرد: فرهنگسرای ابن حسام جهاددانشگاهی خراسان جنوبی کوشش می‌کند با تکیه بر آخرین دستاوردهای دانشگاهی و علمی و استفاده از هنرمندان و مدرسان برجسته، محیطی آرام را برای افراد ایجاد کند.
وی اظهار کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی در زمینه هنرهای تجسمی(خوشنویسی، نقاشی و مجسمه‌سازی) و موسیقی برای بزرگسالان، نوجوانان و کودکان، هنرهای نمایشی(نویسندگی، کارگردانی و مرشدخوانی)، برگزاری نمایشگاه‌ها، همایش‌های هنری، اجرای تئاتر، موسیقی و دعوت از مفاخر برجسته اندیشه و هنر در راستای اعتلا و تعمیق شناخت هنری و فرهنگی مخاطبان از فعالیت‌های این مرکز است.
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان‌ جنوبی بیان کرد: علاوه بر این فعالیت‌ها، مجوز نگارخانه این فرهنگسرا از سوی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با شماره 31/98/2641 در 12 خرداد جاری صادر شده است.
مرادی ادامه داد: در این نگارخانه که در محل فرهنگسرای ابن حسام جهاددانشگاهی برپاست، با هدف معرفی آثار هنری و ارائه توانمندی‌های هنرمندان جوان، خوش‌فکر و خلاق به نمایش گذاشته می‌شود.
وی با بیان اینکه این نگارخانه با تجهیزات نمایشگاهی در اختیار هنرمندان استان برای ارائه، معرفی و فروش آثار قرار داده شده است، یادآور شد: با ارائه نمایشگاهی آثار، گواهی‌نامه معتبر به هنرمندان داده می‌شود.
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان‌ جنوبی خاطرنشان کرد: هنرمندان می‌توانند برای ارائه آثار خود در این نگارخانه به فرهنگسرای ابن حسام جهاددانشگاهی واقع در تقاطع خیابان معلم و خیابان 15 خرداد مراجعه کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۴۷۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جهاددانشگاهی , فرهنگسرا