دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۲

سند راهبردی حوزه محیط زیست خراسان‌جنوبی تدوین می‌شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان‌جنوبی گفت: سند راهبردی در حوزه محیط زیست خراسان‌جنوبی تا پایان دولت جهت پوشش خواسته‌های سمن‌ها تدوین می‌شود.
سند راهبردی حوزه محیط زیست خراسان‌جنوبی تدوین می‌شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، مجیدپورعیسی صبح دوشنبه در نشست با سمن‌های فعال حوزه محیط زیست اظهارکرد: ما به عنوان خدمتکاران مردم در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی این دغدغه را داریم که چگونه می‌توانیم در حوزه محیط زیست همکار و حامی سمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد باشیم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که تخریب محیط زیست در ابعاد مختلف را تجربه کرده‌ایم در حالی که توسعه پایدار با حفاظت از محیط زیست ارتباط تنگاتنگی دارد.
پورعیسی ادامه داد: حفاظت از محیط زیست به دستگاه‌ها و نهادهای مختلفی ارتباط دارد و اگر بخواهیم در این زمینه موفق باشیم باید آن را تبدیل به دغدغه، گفتمان و فرهنگ کنیم.

مسائل زیست محیطی تبدیل به گفتمان شود
وی با اشاره به ضرورت تغییر نوع نگاه در حوزه محیط زیست، افزود: فرایند تبدیل شدن موضوعات مرتبط با محیط زیست به یک گفتمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در بین آحاد مردم باید نهادینه شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان‌جنوبی‌گفت: تدوین سند راهبردی در حوزه محیط زیست تا پایان دولت در خراسان‌جنوبی را با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست پیگیری می‌کنیم تا خواسته‌های سمن‌ها را در این حوزه پوشش دهیم.
پور عیسی با اشاره به اینکه در زمینه حفاظت از محیط زیست در خراسان‌جنوبی باید کشت‌های جایگزین متناسب با طبیعت خراسان‌جنوبی را احصاء کنیم، اظهار کرد: در کمیته برنامه‌ریزی هر شهرستان یک سمن فعال از آن شهرستان و در شورای برنامه‌ریزی استان یک سمن به نمایندگی از همه سمن‌ها وجود داشته باشد.
وی بیان کرد: در حوزه تفریحات و برنامه‌هایی چون آفروید سواری باید شرایط را به گونه‌ای پیش ببریم که همه مردم تفریحات خود را داشته باشند و هم مسائل و موضوعات محیط زیستی مراعات شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان‌جنوبی با اشاره به گلایه یکی ار فعالان محیط زیست در زمینه بی‌توجهی به آموزش کتاب انسان و محیط زیست در دبیرستان یادآور شد: این موضوع را در شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی مطرح می‌کنیم.

آماده همکاری با سمن‌های محیط زیست هستیم
پور عیسی با بیان اینکه آماده هرگونه همکاری با سمن‌ها از جمله در زمینه اختصاص مکان(سالن‌های همایش سازمان مدیریت و برنامه ریزی) برای برنامه‌ها و تأمین هزینه‌های مربوط به دعوت از یک استاد مدعو در موضوعات فرهنگی و آموزشی هستیم، گفت: در ابتدا باید سمن‌های فعال در حوزه‌های مختلف را شناسایی و سپس چگونگی کمک به آنان را مشخص کنیم.
وی با اشاره به اینکه شبکه‌سازی در حوزه سمن‌های محیط زیست در خراسان‌جنوبی را مدنظر قرار می‌دهیم، اظهار کرد: نشست هر سه ماه یک بار با سمن‌های محیط زیست نیز مورد توجه جدی قرار خواهد گرفت.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه سمن‌ها از ورود به مسائل حاشیه‌ای فاصله بگیرند، یادآور شد: سمن‌ها در حوزه‌های زیست محیطی مرتبط با دستگاه‌های اجرایی مصدایق را به ما ارائه دهند تا در این زمینه با دستگاه‌ها رایزنی داشته باشیم.
وی گفت: باید این فرهنگ را ایجاد کنیم که مردم به جای اینکه به حیات وحش با شکارهای غیرمجاز آسیب بزنند در روزهای تعطیل و زمان مناسب به دیدن حیات وحش رفته و از آن لذت ببرند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۴۷۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سمن‌ , محیط زیست