دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۹
رئیس پلیس‌راه خراسان جنوبی خبرداد:

هفته پرحادثه خراسان جنوبی/ مرگ ۱۱ نفر در تصادفات جاده ای

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی از فوت ۱۱ نفر در تصادفات جاده ای استان طی هفته گذشته خبر داد.
هفته پرحادثه خراسان جنوبی/ مرگ ۱۱ نفر در تصادفات جاده ای
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، سرهنگ علیرضا رضایی اظهارداشت: طی هفته گذشته شش فقره تصادف فوتی در جاده های استان به وقوع پیوست که ۱۱ نفر در این حوادث جان خود را از دست دادند.
وی همچنین به مصدوم شدن ۷۱ نفر در حوادث جاده ای استان اشاره کرد و گفت: در این مدت ۴۱ فقره تصادف جرحی در محورهای مواصلاتی استان رخ داده است.
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی اضافه کرد: در مجموع طی هفته گذشته ۸۴ فقره تصادف در جاده های استان به وقوع پیوست که از این تعداد ۳۷ فقره تصادف خسارتی بوده است.

خودروهای سواری مقصر ۴۶ درصد تصادفات
رضایی، عدم توجه به جلو با ۴۳ درصد را بیشترین عامل حوادث ترافیکی این مدت اعلام کرد و گفت:  بالغ بر ۳۸ درصد حوادث این مدت از نوع واژگونی و خروج از جاده بوده است.
وی همچنین ۴۶ درصد وسایل نقلیه مقصر در این تصادفات را مربوط به خودروهای سواری دانست و افزود: نزدیک به ۲۹ درصد این حوادث نیز تنها در روز چهارشنبه به وقوع پیوسته است.
به گفته رئیس پلیس راه خراسان جنوبی، ۵۴ درصد حوادث ترافیکی هفته گذشته در محورهای روستایی، ۴۳ درصد در محورهای اصلی و مابقی در محورهای فرعی رخ داده است.
رضایی از ثبت ۱۰ هزار و ۵۶۷ فقره تخلف رانندگی طی این مدت خبر داد و گفت: از این تعداد ۹۰۰ مورد تخلف حادثه ساز بود که با آن برابر با قانون برخورد شده است.
وی اضافه کرد: در این ارتباط نیز ۲۸ خودرو و ۹۰ دستگاه موتور سیکلت توقیف شده است.

انتهای پیام/4
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۴۷۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تصادفات , پلیس راه