چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۳
حجت الاسلام و المسلمین قرائتی:

آمریکا بی‌سواد نیست، بی‌اخلاق است

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی مشکل امروز دنیا را اخلاق دانست و تصریح کرد: آمریکا را نمی توان بی سواد دانست بلکه او بی‌اخلاق است.
آمریکا بی‌سواد نیست، بی‌اخلاق است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسام‌تایم، حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی صبح امروز در اجلاس استانی نماز که با حضور مدیران دستگاه های اجرایی، مدیران و معاونین پرورشی و ائمه جماعات مدارس استان برگزار شد، مشکل امروز دنیا را اخلاق دانست و تصریح کرد: آمریکا را نمی توان بی سواد دانست بلکه او بی‌اخلاق است و قرآن هنگامی که به موضوع اخلاق می‌رسد، ۱۱ قسم می‌خورد تا بگوید که مشکل بشریت، اخلاق است؛ اگر انسان از نظر اخلاقی لجباز باشد، توحید راهم قبول نخواهدکرد بنابراین اخلاق مسئله مهمی است.

وی ادامه داد:مشکل امروز دنیا این است که سوزن از نخ جدا شده‌ که  اگر باهم باشند، می‌دوزند و درغیراین صورت خون به راه می‌اندازند. امروزه جمهوری اسلامی ایران به معنویتش افتخار می‌کند چراکه پیشرفت‌های صنعتی، نظامی و علمی برای همه کشورهاست.

حجت الاسلام قرائتی علم را مهم دانست به گونه ای که حتی روی پیغمبران نیز اثر می‌گذارد و افزود:علم باید مفید باشد و علمی اکنون ما از آن برخوردار هستیم، صرفا اطلاعات است و اکنون کشور حدود ۳ و ۴ میلیون دانشجو لیسانس بیکار دارد که علت بیکاری آنان عدم برخورداری از مهارت و هنر است.

وی واجب یا مستحب بودن و حل مشکل جامعه یا یک فرد را از شرایط آموزش یک موضوع به دیگران دانست و بیان کرد:مشکل امروز جامعه این است که انسان‌ها آزاد نیستند و درگیر قالب‌هایی هستند و باید به این نکته توجه کرد هنگامی که مهارت نباشد، شغل نیست، هنگامی که شغل نباشد، پول و به دنبال آن ازدواج نیست و هنگامی که ازدواج نباشد، فرزندی نخواهدبود؛ بنابراین به جوانان توصیه می‌شود در کنار فراگیری علم و دانش، مهارت‌هایی را نیز بیاموزند چراکه در غیر این صورت منزوی، افسرده و ضدانقلاب می شوند.

حجت الاسلام قرائتی شرط معلمی را ابتکار دانست و خاطرنشان کرد:علم را نباید صرفا در کتاب‌ها جست و جو کرد و روحانیون نیز می‌بایستی در کنار تلاوت قرآن، به تفسیر آن توجه کنند چراکه درغیراین صورت، روحانیون ۵۰ درصدی خواهندبود و به این نکته توجه داشته باشند که مسجدی موفق تر است که پر بوده و از وجود جوانان برخوردار باشد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۴۸۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اخلاق , حجت الاسلام قرائتی