سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۶

ثبت دو وقف جدید با اولویت نیازهای روز جامعه در فردوس

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فردوس گفت: طی روزهای اخیر دو وقف جدید در شهرستان فردوس با اولویت نیازهای روز جامعه به ثبت رسیده است.
ثبت دو وقف جدید با اولویت نیازهای روز جامعه در فردوس
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از مهر، حمیدرضا حاجتی اظهار داشت: روزهای اخیر دو وقف جدید در شهرستان فردوس با اولویت نیازهای روز جامعه به ثبت رسیده است.
وی گفت: در یک عمل خداپسندانه دو واقف تعداد دو قطعه زمین کشاورزی به مساحت 3 هزار و 440 مترمربع به ارزش 80 میلیون ریال در شهرستان فردوس وقف کردند.
رئیس اداره اوقاف وامور خیریه فردوس افزود: این وقف با نیت هزینه‌های اطعام عزاداران حسینی در روز تاسوعا وعاشورای حسینی و با اولویت بانوان حسینی و در صورتی که به هر دلیلی متعذر شود با اولویت دوم در راستای مطلق فعالیت‌های نشر معارف قرآنی و اهل بیت(ع) است.
حاجتی بر لزوم وقف بر اساس نیازهای روز جامعه تاکید کرد و افزود: این مسئله یکی از اولویت‌های مورد نظر به منظور تبلیغ و ترویج فرهنگ غنی وقف برای محرومیت زدایی در جامعه است.
وی ادامه داد: وقف در حوزه‌های ازدواج جوانان، تحصیل، اشتغال و درمان بیماران نیاز امروز جامعه است و باید واقفان خیراندیش می‌توانند وقف‌های خود را به این موضوعات سوق دهند تا از مشکلات جامعه کاسته شود.
رئیس اداره اوقاف وامور خیریه فردوس خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال نیز تاکنون پنج وقف با نیات مختلف در شهرستان به ثبت رسیده است و این نشان می‌دهد که فرهنگ با ارزش وقف به خوبی در بین مردم شهرستان نهادینه شده است.

انتهای پیام/4
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۶۱۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , وقف , اوقاف , خراسان جنوبی , فردوس